A A+ A++

Rynek osłon okiennych, które umożliwiają regulację ilości wpadającego do wnętrza światła, prężnie się rozwija. Najchętniej wybieranymi są rolety. W tej grupie produktów znajdziemy jednak co najmniej kilka różnych odmian, które warto poznać, by możliwie najlepiej dobrać je do potrzeb swoich i wnętrza. Czym różnią się rolety materiałowe, dachowe i kasetowe? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do lektury kompleksowego przewodnika po roletach okiennych.

Dlaczego warto wybrać rolety jako osłony przeciwsłoneczne?

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę różnego rodzaju osłon okiennych, których celem jest ochrona naszego wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Oprócz rolet, do wyboru mamy również wszechstronne żaluzje na zamówienie czy dwukierunkowe plisy okienne. Samych typów rolet jest co najmniej kilka, dzięki temu łatwo będzie nam je dopasować do naszych potrzeb i specyfiki wnętrza. Dlaczego jednak warto postawić właśnie na ten rodzaj osłon okiennych? Przede wszystkim rolety wykonywane są z tkanin, co sprawia, że są lekkie, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Kolejnymi zaletami rolet wewnętrznych są:

– zapewniają poczucie intymności, mogą ochronić przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów;
– są uniwersalne, z powodzeniem można je wykorzystać w każdym wnętrzu, nie tylko mieszkalnym, ale również biurowym;
– bogata kolorystyka i różnego rodzaju materiały sprawiają, że stylistykę rolet dopasujemy do dowolnie urządzonego pokoju;
– są banalnie proste w obsłudze;
– pozwalają osłonić całe okno lub wyłącznie jego część, w zależności od tego, czego potrzebujemy;
– są modne i ponadczasowe;
– skutecznie zmniejszają ilość światła wpływającego do wnętrza.

Jakiego typu rolety wewnętrzne wybrać?

Wiemy już, że rolety wewnętrzne są osłonami, które warto wykorzystywać w mieszkaniach, domach i biurach. Do dyspozycji mamy wiele ich odmian, czym się różnią i w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Rolety materiałowe – klasyczne i ponadczasowe

Najczęściej w naszych domach spotykanym rodzajem tych osłon są ponadczasowe rolety materiałowe. Tak naprawdę mogą być wykorzystywane absolutnie w każdym typie pomieszczenia, nawet w korytarzach, łazienkach czy też biurach. Wykonywane są z tkanin gwarantujących pełne zacienienie bądź też półprzepuszczalnych, co pozwala na indywidualne dopasowanie rolet materiałowych do potrzeb użytkownika.

Rolety dachowe – osłony okienne do zadań specjalnych

Kolejnym typem rolet często wykorzystywanych we wnętrzach są te dachowe. Jest to typ produktu, jak sama nazwa wskazuje, dedykowanego do okien dachowych. Są one wyposażone w mechanizmy, które sprawiają, roleta nie odczepia się od szyby, a równocześnie w łatwy sposób możemy ją użytkować. Podobnie jak inne osłony okienne, także rolety dachowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Nie będziemy mieli więc kłopotu z dobraniem ich do jakiegokolwiek pomieszczenia.

Rolety kasetowe – gdy najważniejszy jest komfort użytkowania

Rolety kasetowe różnią się tym od innych osłon przeciwsłonecznych, że w górnej ich części znajduje się specjalna kaseta, w której chowana jest zwinięta tkanina. Dzięki temu nie musimy bać się o zakurzenie rolety, co w dłuższej perspektywie sprawia, że mniej się ona brudzi i łatwiej utrzymać ją w czystości. Funkcjonalne rolety kasetowe warto wybrać do pomieszczeń, w których mieszkają osoby z alergiami i uczuleniami. Polecamy wykorzystywać je wszędzie tam, gdzie dostęp do okna jest nieco utrudniony i ciężej jest nam regularnie odkurzać osłonę okienną.

Rolety dzień noc – rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Kolejną odmianą omawianych osłon przeciwsłonecznych są wielofunkcyjne rolety dzień-noc. Łączą one w sobie zalety dwóch produktów: klasycznych rolet oraz precyzyjnych żaluzji. Rolety dzień-noc składają się z naprzemiennie ułożonych pasów materiału, z których jeden gwarantuje pełne zacienienie, a drugi przepuszczanie części promieni słonecznych. Dzięki regulacji za pomocą prostego mechanizmu możemy w dowolny sposób układać tkaninę rolety dzień-noc i sterować ilością nasłonecznienia w pomieszczeniu.

Rolety screen – zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna

Rolety nie muszą być montowane wyłącznie we wnętrzach. Na rynku znajdziemy również rozwiązania zewnętrzne. Są one równie skuteczne, choć spełniają nieco odmienne funkcje. Rolety screen zapewniają także ochronę od nagrzania i insektów, czego nie dadzą nam osłony wewnętrzne. Można je stosować samodzielnie lub w połączeniu z roletami czy innymi osłonami przeciwsłonecznymi, które są montowane w mieszkaniu czy domu. Jeśli szukamy skutecznej ochrony przed wysokimi temperaturami, warto przeczytać poradnik o najlepszych roletach na upały na blogu producenta osłon okiennych plisyokienne.pl

Sprawdź dostępną ofertę rolet screen z firmy Plisy Okienne.

Rolety rzymskie – gdy szukamy pięknych dekoracji

Rolety rzymskie to kolejna z odmian omawianych osłon okiennych, które chętnie wykorzystujemy w mieszkaniach czy nawet biurach. Jest to produkt najbardziej dekoracyjny ze wszystkich omówionych, dlatego warto po niego sięgnąć wszędzie tam, gdzie chcemy mieć modną i elegancką aranżację okna. Sięgając po modne rolety rzymskie na wymiar w Warszawie i innych miastach zyskamy nietuzinkową ozdobę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMotorowerem wjechał w tył Mazdy. Wezwano śmigłowiec LPR
Następny artykułMiejska superjednostka zaczyna działalność. Będzie zarządzała majątkiem wartym pięć miliardów złotych