A A+ A++

Miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej przebudowy ul. Turystycznej. Wykona ją firma Voessing Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, która złożyła najkorzystniejszą spośród pięciu ofert o wartości blisko 4 mln zł. Prace obejmą ok. 3 km odcinek ul. Turystycznej oraz ok. 750 m odcinek ul. Mełgiewskiej od ul. Andersa do ul. Frezerów.

Zamówienie dotyczy opracowania kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę/rozbudowę ul. Turystycznej na odcinku od granicy miasta do ul. Mełgiewskiej i ul. Mełgiewskiej na odcinku od ul. Turystycznej do ul. Frezerów wraz z przebudową skrzyżowań ulic: Turystycznej-Mełgiewskiej-Grafa i Mełgiewskiej-Andersa oraz przebudową 3 obiektów mostowych: dwóch w ciągu ul. Mełgiewskiej (rejon skrzyżowania z ul. Andersa) oraz jeden w ul. Turystycznej (granica miasta).

Zakres inwestycji obejmuje także przebudowę trakcji trolejbusowej, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia drogowego, sygnalizacji świetlnej, usunięcia kolizji oraz budowę i przebudowę chodników i dróg rowerowych. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, pętla dla pojazdów komunikacji miejskiej, budynek socjalno-sanitarny dla kierowców autobusów, bramownica z tablicą zmiennej treści VMS, monitoring wizyjny pętli autobusowej oraz rejonu przejazdu kolejowego.

Biuro projektowe będzie miało 20 miesięcy na przygotowanie dokumentacji od dnia zawarcia umowy, które zaplanowano po 15 lipca br.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDni Chełma. To już jutro!
Następny artykułGoście z Dachau w Specjalnym Ośrodku Wsparcia Edukacyjnego w Oświęcimiu