A A+ A++

2020-09-14 18:38, akt.2020-09-14 18:53

publikacja
2020-09-14 18:38

aktualizacja
2020-09-14 18:53

Mabion

Mabion zawarł z australijską firmą biotechnologiczną Vaxine porozumienie (Memorandum of Unerstanding) określające warunki dalszych umów mających na celu nawiązanie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki na COVID-19 – podał Mabion w komunikacie.

Po sfinalizowaniu umowy o współpracy Mabion miałby się stać partnerem Vaxine, kierującym w przyszłości rozwojem klinicznym, produkcją i komercjalizacją szczepionki na rynku polskim i europejskim.

Jak podano, Vaxine jest australijską firmą biotechnologiczną koncentrującą się na rozwoju szczepionek przeciwko grypie sezonowej i pandemicznej, COVID-19, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz japońskiemu zapaleniu mózgu.

Vaxine opracowuje Covax-19, potencjalną szczepionkę na COVID-19.

“Covax-19™ jest produktem opracowywanym przez Vaxine, opartym na skalowalnej platformie szczepionki wykorzystującej rekombinowane białko na bazie komórek owadów w połączeniu z opatentowanym adiuwantem Advax™ w celu wzmocnienia zarówno odpowiedzi przeciwciał, jak i odpowiedzi immunologicznej komórek T przeciwko wspólnie podawanemu antygenowi. Covax-19™ znajduje się obecnie na etapie I fazy badań klinicznych i posiada również odpowiednie zgody na rozpoczęcie II fazy badań klinicznych w Australii, po uzyskaniu wyników fazy I” – napisano w komunikacie.

Mabion poinformował w komunikacie prasowym, że w ramach zamierzonej współpracy spółki planują szybkie rozpoczęcie kolejnych badań klinicznych w Europie, co będzie możliwe dzięki postanowieniom Europejskiej Agencji Leków (EMA) na rzecz przyspieszenia procedur regulacyjnych w celu jak najszybszego dopuszczenia do obrotu bezpiecznych i skutecznych szczepionek i leków ze wskazaniem do leczenia COVID-19.

“Zainteresowanie Vaxine współpracą ze spółką Mabion wynika z naszej specjalizacji w dziedzinie inżynierii białek, naszego doświadczenia w projektowaniu badań klinicznych, a przede wszystkim naszych możliwości w zakresie skalowania produkcji potencjalnej szczepionki” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Dirk Kreder, prezes Mabionu.

Porozumienie przewiduje, iż celem stron jest wynegocjowanie i zawarcie, jeśli strony uznają to za stosowne, umów dotyczących wytwarzania produktu przez Mabion, prac procesowych, które powinny zostać wykonane oraz komercjalizacji produktu przez Mabion na uzgodnionych rynkach, a przed zawarciem umów – przeprowadzenie wzajemnych badań due diligence oraz współpracę w zakresie organizacji przyszłego finansowania bądź refundacji ze środków rządowych lub unijnych.

Mabion zastrzega, że MoU ma charakter intencjonalny i niewiążący, a jego zawarcie nie przesądza zawarcia umowy ani współpracy stron w przyszłości. Każda ze stron może je wypowiedzieć, jeśli strony nie zawrą stosownych umów do 30 października 2020 r. lub w przypadku negatywnego, w ocenie danej strony, wyniku badania due diligence.

Jednocześnie Mabion zapewnił, iż potencjalne nawiązanie współpracy z Vaxine nie wpłynie negatywnie na realizację dotychczasowych projektów spółki. Jak podano, priorytetem działań spółki pozostanie rozwój i komercjalizacja leku MabionCD20.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułCzerwień na GPW. Spadki CD Projektu
Następny artykułCo drugi chory to poznaniak. Szpital w Puszczykowie otworzył superblok operacyjny