A A+ A++

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu często odwiedza mieszkańców podległego mu rejonu. W okresie świątecznym takie wizyty nabierają symbolicznego znaczenia. Tak było w przypadku mieszkającego samotnie, w trudnych warunkach bytowych, starszego mężczyzny, którego odwiedził dzielnicowy z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej razem z miejscowymi pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej.

W ramach działań prewencyjnych prowadzonych w okresie zimowym, dzielnicowy z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej wraz z miejscowymi pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzają osoby bezdomne i samotnie mieszkające z podległego rejonu.

Dzielnicowy wspólnie z pracownikami socjalnymi pod koniec ubiegłego tygodnia odwiedzili między innymi starszego mężczyznę mieszkającego samotnie w gminie Lubycza Królewska, któremu przekazali dary świąteczne. Sprawdzili również, czy mężczyzna nie jest narażony na wychłodzenie i czy posiada produkty żywnościowe.

Pamiętajmy aby nie być obojętnym wobec osób które potrzebują pomocy, samotnie mieszkających czy narażonych na wychłodzenie. O każdej niepokojącej sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu osoby potrzebującej informujmy służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112. O trudnej sytuacji sąsiada lub znajomego można również powiadomić Ośrodki Pomocy Społecznej.  

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzetwory ekologiczne ze zdrowych upraw – czym się charakteryzują?
Następny artykułRobert Lewandowski w niecodziennej scenerii i roli! Ania maczała w tym palce… [FOTO]