W starciu na szczycie grupy E Ligi Mistrzów Liverpool podzielił się punktami z Napoli Piotra Zielińskiego. Mecz zakończył się remisem 1-1 i “The Reds” nadal prowadzą w tabeli.

Z każdą minutą mecz się rozkręcał. Grę prowadził Liverpool, ale Napoli dobrze się broniło i wyprowadzało groźne kontry. Taka taktyka okazała się skuteczna. Włosi mieli kilka sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną. W 21. minucie, w sytuacji sam na sam, Dries Mertens, pokonał Alissona strzałem w długi róg. Sędzia długo analizował to trafienie, ale ostatecznie uznał bramkę.

Do momentu straty bramki Liverpool atakował dość leniwie. Gdy musiał odrabiać straty, zwiększył tempo. Piłkarzom Juergena Kloppa brakowało jednak precyzji. Najlepszą sytuację, pod koniec pierwszej połowy, miał James Milner. Anglik dostał piłkę przed polem karnym. Minął obrońców, wbiegł w “szesnastkę” i oddał strzał z ostrego kąta. Nie miał jednak miejsca, żeby zmieścić piłkę obok bramkarza i trafił prosto w niego.

W drugiej części obraz gry wyglądał podobnie. Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce, ale długo bił głową w mur. Kilka razy defensywa Napoli się zagapiła. Pierwszy raz zdarzyło się to w 55. minucie, kiedy niepewnie interweniował Alex Meret. Nie zdołał złapać piłki i ta spadła pod nogi Roberto Firmino. Brazylijczyk stał jednak tyłem do bramki i musiał uderzać z półobrotu. Jego próba była celna, ale futbolówkę zdołał wybić obrońca. Chwilę później, po miękkiej wrzutce Alexa Oxlade’a-Chamberlaina, Firmino ponownie uderzał, tym razem głową. Jego próba była jednak niecelna.

W 65. minucie, piłkarzy Napoli nic już nie uratowało. Po dośrodkowaniu Milnera z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczyć Dejan Lovren i głową trafił do siatki. Wydawało się, że Chorwat wsparł się na Mertensie, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Liverpool był zainteresowany zwycięstwem. Zamknął rywali na połowie, ale nie potrafił wykorzystać swojej przewagi. W efekcie mecz zakończył się podziałem punktów. Oznacza to, że podopieczni Juergena Kloppa prowadzą w tabeli, z 10. punktami. Za ich plecami znajduje się Napoli, które ma “oczko” mniej.

Liverpool – SSC Napoli 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Mertens (21.), 1-1 Lovren (65.)