27 listopada na Red Bull Arena w Lipsku odbył się mecz 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami RB Lipsk i Benfiki Lizbona. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 38 339 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-27 21:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 38339 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
SL Benfica Lizbona
DO PRZERWY  0-1
E. Forsberg 90′,90′
Pizzi 20′
Carlos Vinícius 59′

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Benfiki Lizbona przebywa na dole tabeli zajmując 23. pozycję, za to zespół RB Lipsk zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna RB Lipsk wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w 20. minucie spotkania, gdy Pizzi strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benfiki Lizbona.

W 52. minucie kartką został ukarany Adel Taarabt, zawodnik Benfiki Lizbona. W 56. minucie Ethan Ampadu został zmieniony przez Nordiego Mukiele’a.

Jedenastka RB Lipsk ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 0-2 podwyższył Carlos Vinícius. W zdobyciu bramki pomógł Adel Taarabt.

Niestety w 64. minucie meczu Peter Gulacsi bramkarz RB Lipsk z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Yvona Mvogo – rezerwowego bramkarza drużyny. W 70. minucie Marcelo Saracchi został zmieniony przez Patrika Schicka, co miało wzmocnić jedenastkę RB Lipsk. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Viníciusa na Raúla de Tomása w 82. minucie. W samej końcówce spotkania kartkę otrzymał Rúben Dias z zespołu gości.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Emil Forsberg z RB Lipsk. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Caio Lucas wszedł za Pizziego.

Jedenastka Benfiki Lizbona krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Emil Forsberg. Przy zdobyciu bramki asystował Timo Werner.

W następstwie utraty gola trener Benfiki Lizbona postanowił zagrać agresywniej. W ósmej minucie doliczonego czasu starcia zmienił pomocnika Franca Cerviego i na pole gry wprowadził napastnika João Filipego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się – pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu RB Lipsk nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 11 celnych strzałów. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Benfiki Lizbona, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Benfiki Lizbona przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

STATYSTYKI

Benfica Lizbona
Posiadanie piłki
Strzały na bramkę
Rzuty rożne

Obie drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 10 grudnia drużyna Benfiki Lizbona będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Zenit Sankt Petersburg. Tego samego dnia Olympique Lyon będzie rywalem jedenastki RB Lipsk w m … czytaj dalej