Reprezentacja Polski w piątek ograła Ukrainę 3:1 w przedostatnim sparingu przed wyjazdem na Euro 2024. Biało-Czerwoni już po 30 minutach prowadzili 3:0 i spisywali się naprawdę dobrze. Później było już nieco gorzej, ale wynik z pewnością cieszy kibiców, zawodników i selekcjonera. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są zachwyceni grą kadry.

Grzegorz Lato krytykuje reprezentację Polski po meczu z Ukrainą. “Wiele strat”

Jednym z nie do końca zadowolonych z postawy reprezentacji Polski jest Grzegorz Lato. Z wypowiedzi króla strzelców mundialu z 1974 roku wywnioskować można, że siła Polaków była efektem słabości Ukraińców w pierwszych minutach spotkania.

– Powody do zadowolenia są, ale trzeba pamiętać, że ani my, ani Ukraińcy nie zagraliśmy w podstawowym składzie. Nic nie graliśmy, strzeliliśmy gola na 1:0 po rzucie rożnym i błędach rywali. Później, przy bramce Piotra Zielińskiego, nie można mówić już o pomyłce, a o “wielbłądzie” przeciwników – stwiedził Lato w rozmowie z TVP Sport.

– Były dobre momenty, ale i słabsze okresy. Pojawiało się wiele prostych, niepotrzebnych strat. Brakowało mi trochę akcji z obiegiem za plecy, więcej dośrodkowań – wskazał dalej były reprezentant Polski i prezes PZPN-u.

Lato jest zdania, że najważniejsze w tym spotkaniu było zwycięstwo, a kolejny mecz Polaków będzie już prawdziwym sprawdzianem. – Nie można jednak za mocno narzekać, bo wygraliśmy, a to też trzeba umieć. Zobaczyliśmy też, że łatwiej gra nam się z silniejszymi drużynami. To pozytywny sygnał przed Euro.  Czekam na mecz z Turcją. Oczekuję, że w nim selekcjoner wystawi optymalną jedenastkę – dodał były napastnik.

Reprezentacja Polski z Turcją zmierzy się już w poniedziałek 10 czerwca o 20:45 na PGE Narodowym. Później Biało-Czerwoni wyjadą do Niemiec na Euro 2024, gdzie w grupie zmierzą się z Holandią, Austrią i Francją.