A A+ A++


Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora

  


niedziela, 09 czerwca 2024 11:54

NIELEGALNY HAZARD. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Tym razem nalot przeprowadzono na lokal przy ulicy Wajzera w Zabrzu – Rokitnicy. Właścicielom zabezpieczonych urządzeń może grozić kara do trzech lat więzienia. – Policjanci uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Wajzera mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli trzy urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier – potwierdza Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.

Podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w zawsze okazuje się nieprawdą.

– W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie – wyjaśnia rzecznik policji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIzba Cywilna SN zbada pytania Ziobry o tryb korekty płci. Choć Bodnar je wycofał
Następny artykułRadomianie z brązowymi medalami mistrzostw Europy w ampfutbolu!