A A+ A++

Wczoraj do Charkowa przyleciały dwa nowe francuskie śmigłowce. Maszyny AIRBUS H125 są dostarczane na podstawie umowy między rządami Ukrainy i Francji.

Nowe śmigłowce uzupełnią flotę Charkowskiego Wydzielonego Dywizjonu Lotniczego Państwowej Służby Granicznej. Jak informuje biuro prasowe pograniczników, w ramach porozumień między obydwoma krajami Ukraina otrzyma ogółem 55 różnych śmigłowców modeli H125, H145 i H225. 24 z nich przeznaczone są dla ukraińskiej Państwowej Służby Granicznej, pozostałe trafią do Policji Państwowej i Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

We Francji ukraińscy piloci-pogranicznicy uczyli się obsługiwać H125. Zaznaczają, że maszyny te zużywają stosunkowo niewielkie ilości paliwa i dobrze nadają się do patrolowania granic z powietrza. Szkolenie odbyło się w Centrum Szkoleniowym Airbusa. Pierwsze śmigłowce w ramach dużego kontraktu ukraińsko-francuskiego zostały użyte przez Państwową Służbę Graniczną Ukrainy już w styczniu 2020 roku.

pj/belsat.eu wg East24.info

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzebudowa DK81 i DK86 w Giszowcu. 350 metrów w jedną stronę do przystanku, ludzie biegają przez ruchliwą jezdnię
Następny artykułWielka Brytania: Biuro premiera przeprasza królową za imprezy dzień przed pogrzebem jej męża