A A+ A++

David Lah, kanadyjski pastor pochodzący z Birmy, stanął w środę przed birmańskim sądem i będzie odpowiadał za odprawianie nabożeństw wbrew obowiązującemu w tym kraju w czasie pandemii koronawirusa zakazowi zgromadzeń. Dodatkową okolicznością obciążającą duchownego jest to, że podczas mszy zarażał wiernych koronawirusem.

Lahowi grożą 3 lata więzienia. Zarzuty obejmują odprawianie nabożeństw na początku kwietnia w Rangunie, dawnej stolicy Birmy. Podczas nich duchowny – u którego wcześniej zdiagnozowano COVID-19 – zaraził koronawirusem około 20 osób, biorących udział w spotkaniach modlitewnych. Według resortu zdrowia Birmy zakażenia dotyczą w sumie 67 osób.

Jednocześnie Lah głosił, że chrześcijanie odporni są na koronawirusa. – Jeśli usłyszysz kazanie Boże, wirus nigdy nie przyjdzie do ciebie – przekonywał podczas kazania opublikowanego w internecie pod koniec marca, powołując się na Chrystusa.

Jan poinformował sędzia Moe Swe, pastor pozostanie w więzieniu Insein do 3 czerwca. W tym czasie policja będzie kontynuować śledztwo w jego sprawie.

The post Kanadyjski pastor głosił, że chrześcijanie są odporni na koronawirusa i sam zarażał wiernych. Grożą mu 3 lata więzienia appeared first on ShareInfo.pl – Wiadomości z Polski i świata.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułChiński producent smartfonów zaskoczył wzrostem mimo pandemii
Następny artykułNajwiększe miasto Ameryki Południowej wstrzymało ruch. Przez koronawirusa