A A+ A++

Jak wyszczuplić łydki? Nie jest to proste zadanie, ale istnieje kilka bardzo prostych, ale efektywnych sposobów na skuteczny trening tych partii ciała. Oto one!

Szczupłe łydki to marzenie wielu kobiet. Niestety często nie jest to łatwe zadanie – możemy zwyczajnie mieć tendencję do posiadania masywnych łydek.

Istnieją jednak ćwiczenia, dzięki którym możemy wysmuklić łydki i sprawić, że będą one dużo szczuplejsze. Wystarczy wykonywać te ćwiczenia około przez 10-15 minut dziennie – musimy pamiętać, że kluczem do zbudowania wymarzonych łydek jest regularność.

Chodzenie na stepperze

Stepper jest nieocenionym urządzeniem, które nie zajmuje dużo miejsca, jest tani, ale skutecznie pomaga zarysować mięśnie łydek. Ćwicz przynajmniej 10 minut dziennie, na przykład podczas oglądania telewizji. 

Skakanie na skakance

Doskonałe ćwiczenie na wyszczuplenie łydek, a jednocześnie spalenie dużej ilości kalorii w krótkim czasie. Skacząc na skakance sprawisz, że nie tylko łydki będą smuklejsze, ale jednocześnie dostarczysz sobie dużej dawki endorfin.

Szybki marsz

Jeśli marzysz o szczupłych łydkach, nie decyduj się na intensywne bieganie, zwłaszcza po nierównym terenie. To może sprawić, że mięśnie łydek zbudują się bardziej – a tym samym powiększą się. Lepiej zamień szybki jogging na marsz – najlepiej po równym terenie.

Wchodzenie i schodzenie po schodach

Jeśli mieszkasz w bloku, koniecznie zrezygnuj z windy i zacznij korzystać ze schodów! Nie wbiegaj po nich – nie chodzi tu o szybkie tempo, ale o dokładność. Oprzyj ciężar ciała na palcach, nie stawiaj całej stopy na stopniu schodów.

Wspięcia na palce

To bardzo proste ćwiczenie – możesz wykonywać je chociażby przy biurku w pracy. Siedząc na krześle, rozstaw nogi na szerokość bioder. Napinając mięśnie łydek, odrywaj pięty od podłoża i powoli je opuszczaj. Możesz też opuszczać się i obniżać na palcach stóp, stojąc.

Przeczytaj też:

Jak schudnąć po wakacjach? Oto sprawdzony sposób

Jak kochają się w innych krajach? Mapa seksu zdradza, jaką pozycję uwielbiają Polacy!

Met Gala 2021: Oto kreacje celebrytów. Nie zabrakło zaskoczeń

* * *

Zobacz więcej:


Styl.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSordo podzieli się z Solbergiem?
Następny artykułKolejne laboratorium w Akademii Zamojskiej