We wtorek reprezentacja Polski rozegrała drugie spotkanie przygotowujące biało-czerwonych do nadchodzącego Euro 2020. Podopieczni Paulo Sousy zremisowali z Islandią 2:2 na stadionie w Poznaniu. Gole dla Polaków w drugiej części starcia strzelali Piotr Zieliński i Karol Świderski.

O tej kadrze wiadomo tylko jedno. Rywale na Euro już zacierają ręce [SPOSTRZEŻENIA]

“Było widać brak świeżości”

Grzegorz Krychowiak spędził na murawie 64 minuty, zanim został zmieniony przez Karola Linetty’ego. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania z Islandią został ukarany żółtą kartką. Po końcowym gwizdku zabrał głos na antenie Polsatu Sport.

Pomocnik stwierdził, że zawodnicy odczuli trudy treningów. – Było widać brak świeżości w zespole po tym ciężkim obozie, który przepracowaliśmy zwłaszcza w pierwszym tygodniu, ale najważniejsze jest to, żebyśmy odpowiednio się czuli i byli przygotowani w tym pierwszym spotkaniu. Straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry, to chyba były jedyne sytuacje przeciwnika – ocenił.

Oceniamy Polaków po meczu z Islandią

“Przeciwnik rozgrywał bardzo łatwo piłkę”

W dalszej części wypowiedzi Krychowiak ponownie wspomniał o pierwszym meczu Euro 2020 przeciwko Słowacji. – Pracowaliśmy bardzo ciężko. Między meczem z Rosją a Islandią intensywność treningów trochę spadła, ale przynajmniej mi brakowało świeżości. Najważniejsze będzie to, żeby ten pierwszy mecz był zwycięski – dodał.

8.06.2021, Poznań, mecz towarzyski Polska-Islandia“Gra się zaczęła od zejścia Roberta Lewandowskiego”. Komentarze po meczu Polska – Islandia

Krychowiak uważa, że w polskim zespole jest jeszcze sporo do poprawy. – Były zbyt duże odległości między liniami, co miało negatywny wpływ na nasz pressing. Było widać, że byliśmy spóźnieni, przeciwnik rozgrywał bardzo łatwo piłkę. W drugiej połowie już wprowadziliśmy zmiany i ten pressing wyglądał dużo lepiej, ale ciężko się grało z takim blokiem nisko ustawionym – podsumował.