Lorena Wiebes (Team DSM) wygrała po sprincie ósmy odcinek wyścigu Giro d’Italia Donne.
Holenderska sprinterka na ostatnich metrach okazała się lepsza od Dunki Emmy Norsgaard (Movistar Team) oraz od Włoszki Marii Vittorii Sperotto (A.R. Monex).
Dla 22-letniej Wiebes to drugi wygrany etap Giro d’Italia w tegorocznym starcie.
Liderką zmagań na dwa etapy przed końcem pozostaje Holenderka Anna van der Breggen (Team SD Worx), która różową koszulkę dzierży od drugiego dnia zmagań..
Wyniki 8. etapu Giro Rosa – Giro d’Italia Donne 2021 (2.Pro), San Vendemiano – Mortegliano (129,4 km):
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Team DSM | 3:10:01 |
2. | Emma Norsgaard | Movistar Team | |
3. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
4. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
5. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | |
6. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
7. | Elena Cecchini | SD Worx | |
8. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
9. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
10. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | |
11. | Silvia Zanardi | Bepink | |
12. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | |
13. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
14. | Coryn Rivera | Team DSM | |
15. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | |
16. | Lucie Jounier | Team Arkéa | |
17. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
18. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | |
19. | Michaela Drummond | Bepink | |
20. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
21. | Marta Jaskulska | Liv Racing | |
22. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
23. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
24. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
25. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
26. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | |
27. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
28. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | |
29. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | |
30. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
31. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | |
32. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
33. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
34. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
35. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
36. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
37. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | |
38. | Juliette Labous | Team DSM | |
39. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | |
40. | Lea Curinier | Team Arkéa | |
41. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
42. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
43. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
44. | Leah Kirchmann | Team DSM | |
45. | Liane Lippert | Team DSM | |
46. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | |
47. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | |
48. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
49. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
50. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
51. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
52. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | |
53. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | |
54. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | |
55. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | |
56. | Camilla Alessio | Bepink | |
57. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
58. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | |
59. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
60. | Greta Richioud | Team Arkéa | |
61. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
62. | Aude Biannic | Movistar Team | |
63. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
64. | Niamh Fisher-black | SD Worx | |
65. | Eider Merino | A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
66. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
67. | Demi Vollering | SD Worx | |
68. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
69. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
70. | Leah Thomas | Movistar Team | |
71. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | |
72. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
73. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
74. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
75. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
76. | Matilde Vitillo | Bepink | |
77. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
78. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 00:16 |
79. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | |
80. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
81. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | |
82. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | |
83. | Nadia Quagliotto | Bepink | |
84. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
85. | Pauline Allin | Team Arkéa | |
86. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
87. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
88. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
89. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
90. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | |
91. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
92. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | |
93. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 00:22 |
94. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 00:28 |
95. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | |
96. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 00:38 |
97. | Sara Martin | Movistar Team | |
98. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 00:41 |
99. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | 00:42 |
100. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
101. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | |
102. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | |
103. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
104. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | |
105. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 00:49 |
106. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
107. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | 00:50 |
108. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 03:22 |
109. | Grace Brown | Team BikeExchange | 03:50 |
110. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 06:13 |
Klasyfikacja generalna po 8. etapie:
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 20:10:15 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 02:55 |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 03:07 |
4. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 05:56 |
5. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 06:27 |
6. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 06:39 |
7. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 07:01 |
8. | Juliette Labous | Team DSM | 07:05 |
9. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 07:28 |
10. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 07:50 |
11. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:52 |
12. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | 08:27 |
13. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 08:43 |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:16 |
15. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 09:40 |
16. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 10:14 |
17. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 10:24 |
18. | Eider Merino | A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | 10:55 |
19. | Liane Lippert | Team DSM | 11:23 |
20. | Soraya Paladin | Liv Racing | 11:46 |
21. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 12:17 |
22. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 12:44 |
23. | Leah Thomas | Movistar Team | 12:47 |
24. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 13:58 |
25. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 16:01 |
26. | Floortje Mackaij | Team DSM | 16:34 |
27. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 16:35 |
28. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 17:18 |
29. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 17:20 |
30. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | 17:53 |
31. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | 18:00 |
32. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 19:40 |
33. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 20:08 |
34. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 20:36 |
35. | Coryn Rivera | Team DSM | 21:02 |
36. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 21:37 |
37. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | 21:51 |
38. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 22:05 |
39. | Lea Curinier | Team Arkéa | 22:37 |
40. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 22:53 |
41. | Grace Brown | Team BikeExchange | 23:24 |
42. | Nadia Quagliotto | Bepink | 23:30 |
43. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 23:36 |
44. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 24:09 |
45. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 24:27 |
46. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 24:41 |
47. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 24:50 |
48. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | 25:54 |
49. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 26:11 |
50. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | 26:14 |
51. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 26:32 |
52. | Camilla Alessio | Bepink | 26:48 |
53. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 27:17 |
54. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | 27:27 |
55. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | 28:01 |
56. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | 28:26 |
57. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 28:29 |
58. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | 29:36 |
59. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 31:20 |
60. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | 31:59 |
61. | Lorena Wiebes | Team DSM | 32:05 |
62. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 32:44 |
63. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 33:17 |
64. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 33:21 |
65. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 33:27 |
66. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 33:46 |
67. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 33:49 |
68. | Leah Kirchmann | Team DSM | 35:33 |
69. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 35:56 |
70. | Elena Cecchini | SD Worx | 35:59 |
71. | Sara Martin | Movistar Team | 37:10 |
72. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | 37:13 |
73. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 37:16 |
74. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | 37:55 |
75. | Pauline Allin | Team Arkéa | 38:47 |
76. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 39:00 |
77. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 39:03 |
78. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 39:08 |
79. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | 39:20 |
80. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | 39:22 |
81. | Silvia Valsecchi | Bepink | 39:48 |
82. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 42:31 |
83. | Greta Richioud | Team Arkéa | 44:17 |
84. | Aude Biannic | Movistar Team | 44:20 |
85. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | 45:57 |
86. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | 48:07 |
87. | Silvia Zanardi | Bepink | 48:11 |
88. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 49:12 |
89. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 49:17 |
90. | Michaela Drummond | Bepink | 50:47 |
91. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | 51:24 |
92. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 56:54 |
93. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | 58:10 |
94. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | 58:31 |
95. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 1:02:23 |
96. | Lucie Jounier | Team Arkéa | 1:03:03 |
97. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | 1:04:46 |
98. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 1:05:18 |
99. | Matilde Vitillo | Bepink | 1:06:16 |
100. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:07:24 |
101. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | 1:09:31 |
102. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 1:10:39 |
103. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:10:48 |
104. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:17:37 |
105. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | 1:17:49 |
106. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:20:41 |
107. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:20:49 |
108. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:26:13 |
109. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | 1:36:23 |
110. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | 1:46:21 |
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS