A A+ A++fot. Kamil Pastusiak


Mało kto spodziewał się takiego wyniku młodzieżowych reprezentantów Polski. Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek zawojowali VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa i w niedzielę zagrają o medale. – Nie popadamy w samozachwyt – zaznaczył Jakub Krzemiński.

Duet Krzemiński/Pietraszek do końca życia zapamięta występ w VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa. Historyczny turniej w Krakowie przyniósł im historyczny wynik. Młodzieżowi reprezentanci Polski po raz pierwszy w karierze awansowali do strefy medalowej seniorskiego cyklu Pro Tour. – Czujemy się znakomicie. Przed turniejem nie oczekiwaliśmy tak dobrego wyniku, ale nie popadamy też w samozachwyt. W niedzielę będziemy walczyć o medale i bardzo się z tego cieszymy – mówił na gorąco po ćwierćfinale broniący pary, Jakub Krzemiński. W pierwszym spotkaniu młodzi Polacy pokonali duet z Republiki Południowej Afryki. W kolejnym meczu nie poradzili sobie z silnymi Austriakami Friedl, F./Huber, A. i przegrali w dwóch setach. Żeby zagrać w ćwierćfinale musieli zagrać w Round12. W niej trafili na Polaków Korycki/Kruk. W meczu spisywali się solidnie od początku do końca i dzięki temu w następnym etapie mogli stanąć naprzeciwko Brożyniaka i Janiaka.

– W sobotę pokazaliśmy, że wszystko u nas dobrze pracuje. W pierwszym secie ćwierćfinału, mimo wielu zepsutych zagrywek, udało nam się go wygrać. To pokazuje, że dobrze pracujemy na boisku i teraz musimy to utrzymać – ocenił Szymon Pietraszek. Młoda polska dwójka w niedziele stanie naprzeciwko Belgów. Oni również w piątek po wygranej w pierwszym meczu turnieju zapisali na swoim koncie porażkę. Sobota już im sprzyjała. Biało-czerwoni zapowiadają walkę. Dobra postawa rozbudziła ich apetyty na sukces. – Oczywiście, że mamy apetyty na więcej. Cieszymy się, że dotarliśmy do półfinału, ale nie na tym kończy się nasza droga w tym turnieju. Zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielę, bo będziemy walczyć dalej – zapewnił Krzemiński. Mimo młodego wieku reprezentanci Polski mają jasny cel i nie skupiają się w pełni na wyniku. Dla nich najważniejsza jest ich dobra gra. Wszystko inne mogą wywalczyć dzięki niej. – Uważam, że sobie poradzimy z presją, bo nie patrzymy na to, jakie miejsce w turnieju zajmiemy. Gramy swoje i głowy mamy „ogarnięte” – zakończył Pietraszko.

VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa – wyniki sobota:

II runda – przegrani:

Danilo/Williams (RSA) – Sowa/Just (GER) 0:2 (16:21, 12:21)

Korycki/Kruk (POL) – Alfred/Carcasse (MRI) 2:0 (21:14, 21:14)

Waber/Jezek (CZE) – Ntallas/Chatzinikolaou (GRE) 2:0 (21:15, 21:17)

Alfieri/Andreatta, T. – (ITA) Besarab/Florczyk (POL) 2:0 (21:16, 21:16)

Round12:

Sowa/Just (GER) – Siren/Nurminen (FIN) 2:0 (21:18, 21:15)

Korycki/Kruk (POL) – Krzemiński/Pietraszek (POL) 0:2 (15:21, 20:22)

Waber/Jezek (CZE) – Vandecaveye, Lo./Vandecaveye (BEL) 0:2 (17:21, 18:21

Juchnevic/Vasiljev (LTU) – Alfieri/Andreatta, T. (ITA) 0:2 (18:21, 12:21)

ćwierćfinały:

Mol, M./Sunde (NOR) – Sowa/Just (GER) 1:2 (21:18, 19:21, 13:15)

Brożyniak/Janiak (POL) – Krzemiński/Pietraszek (POL) 0:2 (18:21, 14:21)

Vandecaveye, Lo./Vandecaveye (BEL) – Dzavoronok/Dumek (CZE) 2:1 (9:21, 21:17, 15:11

Alfieri/Andreatta, T. (ITA) – Friedl, F./Huber, A. (AUT) 2:0 (21:15, 21:16)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichał Haratyka na podium mistrzostw Europy w lekkoatletyce
Następny artykułPolacy będą walczyć w Ukrainie? Sondaż nie pozostawia złudzeń