A A+ A++

Pod kierownictwem Beaty Katarzyny Marchel, 4. Wydział Organizacyjno-Sądowy będzie realizował wiele istotnych zadań. Jednym z głównych obowiązków jest organizacja pracy Prokuratury Okręgowej oraz nadzór nad prokuraturami rejonowymi w regionie. Prowadzenie wizytacji i lustracji w podległych jednostkach pozwoli na bieżącą ocenę ich funkcjonowania i wprowadzanie niezbędnych usprawnień.

Kolejnym ważnym aspektem działalności Wydziału są działania kontrolne i analityczne, które obejmują badania akt oraz inne ustalenia. Dzięki tym działaniom możliwa jest ocena pracy prokuratorów i asesorów, co jest kluczowe dla utrzymania wysokich standardów w postępowaniach prawnych.

Ważnym elementem pracy Wydziału będzie również ocena kwalifikacji kandydatów na stanowisko prokuratora prokuratury rejonowej oraz ocena kwalifikacyjna asesorów, którym upływają kolejne okresy pełnienia czynności prokuratorskich. Tego typu oceny zapewniają odpowiednią jakość kadr w strukturach prokuratury. Szkolenie prokuratorów, asesorów oraz pracowników prokuratur okręgu to kolejny kluczowy obszar działalności Wydziału. Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji i wiedzy prawników, prokuratura może skuteczniej realizować swoje zadania.

Wydział Organizacyjno-Sądowy pod kierownictwem Beaty Katarzyny Marchel będzie również odpowiedzialny za obsługę obrotu prawnego z zagranicą oraz sprawowanie nadzoru służbowego nad śledztwami i dochodzeniami prowadzonymi w podległych prokuraturach rejonowych.

Nadzór instancyjny w zakresie środków odwoławczych, w tym decyzji o zmianie właściwości miejscowej, to kolejny aspekt działalności Wydziału, który ma na celu zapewnienie prawidłowego przebiegu postępowań prawnych. Monitorowanie spraw związanych ze skargami na naruszenie prawa do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym bez nieuzasadnionej zwłoki oraz przygotowywanie analiz i udział prokuratorów przed sądami w tych sprawach to istotne działania, które mają na celu ochronę praw obywateli.

Załatwianie skarg i wniosków, udostępnianie informacji publicznej, kontakty z mediami, sporządzanie sprawozdań i prowadzenie statystyki, nadzór nad biurowością i pracą sekretariatu oraz koordynowanie zadań związanych z funkcjonowaniem kontroli zarządczej to kolejne obowiązki, które będą realizowane przez Wydział pod kierownictwem Beaty Katarzyny Marchel.

Na nowym stanowisku Beata Katarzyna Marchel będzie odpowiedzialna za skuteczne i sprawne funkcjonowanie Wydziału, zapewniając realizację powyższych zadań. Jej doświadczenie i kompetencje będą kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości pracy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach oraz podległych jej jednostek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBurze i ulewy nie odejdą. Czeka nas ciekawy weekend
Następny artykułSOSW współpracuje z UMCS