A A+ A++

Lepsza aura w najbliższych dniach panować będzie praktycznie tylko na zachodzie. W pozostałych częściach kraju trzeba się liczyć ze znacznie gorszymi warunkami: deszczem i burzami oraz lokalnymi opadami gradu – wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Pogoda na sobotę nie wygląda najlepiej

Pierwszy dzień weekendu będzie pochmurny, szczególnie na północy i miejscami na wschodzie kraju. W tych rejonach pojawi się więcej przelotnych opadów deszczu. Lokalnie, zwłaszcza na południu mogą występować burze, którym towarzyszyć może drobny grad. Na zachodzie kraju powinno być w miarę pogodnie.

W związku z możliwymi burzami IMGW prognozuje wydanie na sobotę alertów pierwszego stopnia dla województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

W sobotę i niedzielę w wielu miejscach Polski spodziewane są przelotne deszcze i lokalne burze. Spokojniej będzie na zachodzie/wxcharts

Temperatury będą zbliżone do tych utrzymujących się w ostatnich dniach. Na północy termometry pokażą 19-20 stopni Celsjusza, w centrum około 23 stopnie, zaś na południu będzie najcieplej: do 25-26 st. C. Najchłodniej będzie nad morzem – w okolicach 18 stopni Celsjusza.

Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany, choć wysoko w Karpatach może w porywach osiągać prędkość do 60 km/h.

Zobacz również:

Burze i ulewy na południowym wschodzie

W drugi dzień weekendu pogoda się nie poprawi. Rozpogodzenia znowu pojawią się na zachodzie Polski i to będzie praktycznie jedyny region, w którym będzie w miarę sucho. W pozostałych częściach kraju nie będzie spokojnie: w wielu miejscach pojawią się przelotne deszcze i burze.

W niedzielę najsilniejsze ulewy i burze wystąpią na południowym wschodzie Polski

W niedzielę najsilniejsze ulewy i burze wystąpią na południowym wschodzie Polski/wxcharts

Najwięcej nieprzyjemnych zjawisk spodziewanych jest na południowym wschodzie kraju. Na niedzielę również prognozowane są alerty IMGW pierwszego stopnia dotyczące burz. Mogą się one pojawić w województwach:

  • śląskim;
  • małopolskim;
  • podkarpackim;
  • świętokrzyskim;
  • lubelskim.

Synoptycy nie wykluczają, że podczas burz lokalnie może padać drobny grad, zaś porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 65 km/h, a miejscami do 80 km/h.

Najchłodniej w niedzielę będzie nad morzem, gdzie można się spodziewać od 14 do 16 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na północnym zachodzie: 18 stopni. W centrum kraju można liczyć na 23 st. C, a najcieplej będzie na południowym wschodzie: do 25-26 stopni Celsjusza.

Zobacz również:

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

”Wydarzenia”: Niszczycielska siła burz. Liczne podtopienia, zerwane dachy i połamane drzewa/Polsat News/Polsat News … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Є моя собака!”: на могилу захисника “Азовсталі” Назарія Гринцевича повернули вкрадену іграшку
Następny artykułEłczanka Beata Marchel Naczelnikiem 4. Wydziału Organizacyjno-Sądowego Prokuratury Okręgowej w Suwałkach