A A+ A++fot. PressFocus


Obecnie panuje bardzo gorący okres w TAURON 1.Lidze związany z oficjalnym przedstawianiem zawodników przez kluby. REA BAS Białystok pochwalić się może siatkarzem z ligi indyjskiej, a konkretnie Janem Królem, który jest świetnie znany rodzimej publiczności. PZL Leonardo Avia Świdnik w dalszym ciągu przedłuża umowy ze swoimi zawodnikami. Z kolei AZS AGH Kraków pożegnał dwóch siatkarzy.

AVIA PRZEDŁUŻA W NAJLEPSZE

PZL Leonardo Avia Świdnik dokonała kolejnego przedłużenia. Tym razem okazało się, że w dalszym ciągu barwy klubu z województwa lubelskiego nadal reprezentować będzie Marcin Ociepski. Dla przyjmującego będzie to już drugi sezon z rzędu w tym klubie po tym, jak przez trzy lata występował w SPS-ie Chrobrym Głogów. W ostatnim sezonie przyjmujący swoje zrobił, ponieważ w 74 setach 24 spotkań zapisał na swoje konto w sumie 208 punktów (183 atak, 19 blok, 6 zagrywka) i atakował ze skutecznością 48,93%. Nagrodzony został w sezonie 2023/2024 TAURON 1.Ligi trzema statuetkami MVP.

Z LIGI INDYJSKIEJ DO TAURON 1.LIGI

Jan Król po sezonie spędzonym w indyjskiej lidze wraca do Polski. Doświadczony atakujący, który na swoim koncie ma występy w takich PlusLigowych klubach jak Projekt Warszawa czy Indykpol AZS Olsztyn, a także ówczesnych I-ligowych klubach jak MKS Będzin oraz GKS Katowice ponownie zagra na zapleczu rodzimej elity. W ostatnim sezonie 34-latek występował w indyjskim Kochi Blue Spikers, z którym zajął 8. miejsce w indyjskiej lidze. W ogólnym rozrachunku w PlusLidze spędził siedem lat, notując 533 punkty, z czego 29 zagrywką, a 41 blokiem.

AGH ŻEGNA

AZS AGH Kraków pożegnał w ostatnim czasie dwóch zawodników. W nadchodzącym sezonie w barwach Akademików na pewno nie ujrzymy Adama Miniaka, który w klubie z Małopolski rozegrał trzy sezony. Środkowy na swoje konto zapisał w sezonie 2023/2024 TAURON 1.Ligi 119 punktów (68 atak, 40 blok, 11 zagrywka) i atakował ze skutecznością 50,37%.

Nie zobaczymy również Kajetana Tokajuka, który tak samo w AGH spędził trzy lata. To bezapelacyjnie spora strata dla krakowskiego klubu, wszak przyjmujący tylko w ostatnich rozgrywkach dostarczył aż 447 punktów (385 atak, 30 blok, 32 atak) i uderzał ze skutecznością 48,73%. Ponadto nagrodzony został pięcioma statuetkami MVP, zajmując tym samym 12. miejsce w rankingu MVP sezonu 2023/2024.

O potencjalnych ruchach wspomnianych klubów, plotkach, pogłoskach, ale także i zamiarach innych klubów dowiedzą się Państwo z naszej karuzeli transferowej, która odnosi się także do I ligi kobiet, TAURON Ligi i PlusLigi.

Zobacz również:
Rewolucja kadrowa u medalisty I ligi. Odeszło aż 8 zawodników

źródło: AGH Kraków – Facebook, Avia Świdnik – Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :

Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Adam Miniak, AGH Kraków, Avia Świdnik, AZS AGH Kraków, BAS Białystok, I liga mężczyzn, Jan Król, Kajetan Tokajuk, Marcin Ociepski, transfery

Więcej artykułów z dnia :

2024-06-07

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgromny sukces 17-latka. Polak zagra w finale Rolanda Garrosa
Następny artykułCzipowanie psa i kota. Stowarzyszenie Częstochowa Dla Zwierząt w sobotę przeprowadza akcję