A A+ A++

Firma wprowadziła wczoraj do swojej przeglądarki nową usługę noszącą nazwę AI Chat, która zapewnia użytkownikom anonimowy dostęp do czterech modeli językowych.

Są to modele opracowane przez firmy OpenAI, Anthropic, Meta i Mistral, z których można korzystać za pośrednictwem interfejsu funkcjonującego podobnie jak ten używany przez model ChatGPT, starając się jednocześnie zapewnić użytkownikom prywatność i anonimowość. Chociaż nie są to modele z najwyższej półki i mogą często generować niepełne informacje, to interfejs zapewnia użytkownikom szybki dostęp do każdego z nich, bez konieczności instalowania czegokolwiek czy też rejestrowania się.

Funkcja AI Chat zapewnia dostęp do następujących modeli: GPT-3.5 Turbo (OpenAI), Claude 3 Haiku (Anthropic), Llama 3 (Meta) i Mixtral 8x7B (Mistral).

Zobacz również:

Korzystanie z usługi jest obecnie bezpłatne, o ile nie przekroczymy dziennych limitów. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do funkcji AI Chat na różne sposoby: poprzez wyszukiwarkę DuckDuckGo, kilkając bezpośredni link do witryny lub używając skrótów „!ai” lub „!chat” w polu wyszukiwania. Funkcje AI Chat można także wyłączyć w ustawieniach serwisu, który obsługuje użytkowników posiadających konta.

DuckDuckGo zapewnia iż wszystkie rozmowy z modelami są anonimowe, a metadane i adresy IP są usuwane, aby zapobiec identyfikowaniu poszczególnych osób. Firma twierdzi przy tym, że rozmowy nie są wykorzystywane do szkolenia modeli sztucznej inteligencji, powołując się na swoją politykę prywatności i warunki użytkowania. DuckDuckGo podpisało stosowne umowy ze wszystkimi dostawcami modeli, aby mieć pewność, że wszelkie zapisane rozmowy będą usunięte w ciągu 30 dni, oraz iż że żadna rozmowa obsługiwana przez przeglądarkę będzie wykorzystywana do szkolenia lub ulepszania modeli.

DuckDuckGo twierdzi, że może w przyszłości wprowadzić do oferty płatne plany zapewniające dostęp do tej funkcji, które będą oferować wyższe dzienne limity użytkowania lub dostęp do bardziej zaawansowanych model AI.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułVI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem już w sobotę w Parku Trzech Kultur
Następny artykułTanak treningowo w ojczyźnie