A A+ A++

Konferencja prasowa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła się po godzinie 13. Oprócz premiera udział w niej wzięli: minister infrastruktury Dariusz Klimczak, wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak (odpowiadający za kolejnictwo) oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Polityki Regionalnej Maciej Lasek (odpowiedzialny za audyt projektu CPK).

– Moi współpracownicy dostali trudne zadanie do wykonania (…).Mieli oni oddzielić ten projekt od polityki propagandy, emocji, a także zorganizowanego trollingu z zagranicy – powiedział Donald Tusk.

Premier zapowiedział, że głównym elementem projektu będzie komponent kolejowy z tzw. rozwidleniem Y. – W 100 minut będziemy mogli dojechać z Warszawy do np. Gdańska, Krakowa i Katowic – wskazywał premier.

Więcej informacji wkrótce

Zobacz również:

Co dalej z CPK. Rząd zapowiadał “urealnienie” projektu

Donald Tusk zapowiadał, że do końca czerwca ujawni przyszłość kluczowych polskich projektów infrastrukturalnych: kolejowych oraz lotniczych.

– Wszyscy zainteresowani poznają nasze plany i to w szczegółach, w detalach (…), tak żebyście państwo zobaczyli wszystko jak pod mikroskopem, jaka przyszłość czeka tę inwestycję  – mówł lider Platformy Obywatelskiej.

Jeszcze w poniedziałek Maciej Lasek deklarował, że rząd nie rezygnuje z projektu CPK, ale go “urealnia”. Poprzedniej władzy zarzucał m.in. przeskalowanie inwestycji.

Kontynuowanie projektu promowanego przez Zjednoczoną Prawicę.

Zobacz również:

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Fentanyl w Polsce. Ekspert w “Gościu Wydarzeń”: Skala jest minimalna/Polsat News/Polsat News … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułArcheolodzy: Poganie znad Bałtyku kupowali konie w Skandynawii, by składać je w ofierze
Następny artykułOFE aktywne w nadzorze nad spółkami portfelowymi