Trudne spotkanie z Politechniką Opolską za drużyną DECKI, niestety przegrane – pierwszy raz wynikiem 100-punktowym (107-82) – prowadzone od początku do końca pod dyktando zawodników z Opola.

Pomimo odejścia z zespołu gospodarzy ich pierwszego trenera – Rafała Knapa – pozostali asystenci, po ostatnim meczu pokazali, że wyciągnęli lekcje z pracy z ich dotychczasowym trenerem. Pierwsza kwarta to popis gry zespołu z Opola przy braku skutecznego oporu ze strony DECKI. (34-18)

Kolejne kwarty w tym meczu również padły łupem gospodarzy: (27-23, 24-20, 22-21), i wyglądało na to, że pewne prowadzenie od początku do końca gospodarze zyskali w przeciągu pierwszych 10 minut.

Na wyróżnienie zasługuje na pewno waleczność pokazana przez Burczyka, oraz powrót po kontuzji Pawła Dzierżaka. Solidne punkty dla DECKI dołożyli Paweł Pawłowski oraz Bartosz Majewski, i prezentujący się w dobrej formie od kilku meczy Tymon Szymański.

Po wynikach 26. Kolejki sytuacja DECKI skomplikowała się na tyle, że kolejne mecze mogą być meczem o przetrwanie, jednak rozmawiając z zawodnikami – wątpliwości nie ma żadnych – najbliższe cele to zwycięstwa!

DECKA PELPLIN 82 : 107 Weegree AZS Politechnika Opolska