A A+ A++

Dania: Fugro przeprowadzi badanie na duńskiej wyspie energetycznej

13.04.2021r. 12:23

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

Duńska firma Energinet przyznała firmie Fugro kontrakt na charakteryzację terenów morskich w ramach projektu Energy Island na Morzu Północnym.


Kontrakt jest częścią wstępnych badań Energinet mających na celu zbudowanie pierwszego na świecie programu energetycznego “hub and speak” – wyspy energetycznej 80 kilometrów od duńskiego wybrzeża, która będzie pełniła rolę centrum przesyłowego dla setek otaczających turbin wiatrowych.

Fugro wykona badania magnetometryczne geofizyczne i niewybuchów (UXO), które posłużą do przygotowania zintegrowanego geologiczno-geotechnicznego modelu gleby, na którym deweloperzy farm wiatrowych będą opierać przyszłe przetargi.

Prace terenowe potrwają od maja do listopada 2021 r., wznowione w lutym i marcu 2022 r. i będą obejmowały dwa etapy.

Faza 1 zapewni badania geofizyczne, w tym pobieranie próbek z dna morskiego i dane dotyczące gleby do co najmniej 100 metrów poniżej dna morskiego.

Faza 2 będzie badaniem magnetometrycznym UXO z wykorzystaniem dedykowanego rozwiązania Geowing firmy Fugro. Ankiety Fugro i zespoły konsultingowe w zakresie morskiej energetyki wiatrowej wykorzystają pozyskane dane geograficzne, aby zapewnić wiarygodną interpretację lokalizacji z zagrożeniami.

Wyspa Energetyczna Morza Północnego będzie sztucznie zbudowaną wyspą 80 kilometrów od brzegu półwyspu Jutlandzkiego. Oczekuje się, że w pierwszej fazie projektu do 2030 roku zostanie zainstalowanych około 200 turbin wiatrowych o łącznej mocy 3 GW. W pełni rozwinięty węzeł energetyczny na Morzu Północnym osiągnie moc 10 GW.

Czytaj również:

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA – kto inwestuje w tej branży

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Niebezpieczny precedens”. UOKiK zaskoczony decyzją sądu
Następny artykułZ dzieckiem w domu do 25 kwietnia