A A+ A++

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak spośród tysięcy plaż na świecie wybrać tę, na której spędzicie niezapomniane wakacje? Pomocny okaże się ranking The 100 Best Beaches in The World. Wśród tegorocznych poleceń nie zabrakło polskiego akcentu! Na liście znalazła się sopocka plaża, która w kraju jest dobrze znana, lecz nie zawsze doceniana. 

Opublikowano ranking najpiękniejszych plaż w Europie. Jest polski akcent

Ranking najpiękniejszych plaż na świecie

Jak co roku przed sezonem wakacyjnym publikowana jest lista najbardziej zjawiskowych i malowniczych plaż na świecie, która ma pomóc w znalezieniu najpiękniejszego miejsca na wypoczynek. Na piedestale widnieją te najbardziej dzikie, egzotyczne i tropikalne plaże, które często skrywają się na azjatyckich wyspach, Hawajach czy odległej Australii. 

Na pierwszym miejscu jest plaża na Bora Bora, następnie jedna z plaż na Seszelach (Source d’Argent Beach), a podium zamyka Whitehaven Beach w Australii. W rankingu znajdziemy także wybrzeże Meksyku, Tajlandii, Brazylii, Chorwacji, Zanzibaru czy Jamajki. Nie zabrakło także polskiego akcentu – znalazło się bowiem miejsca dla jednego z najbardziej znanych polskich kurortów.

Nie ma na tym świecie nic lepszego niż piękna plaża. Niezależnie od tego, czy szukasz ukojenia, idealnego zdjęcia na Instagramie, czy po prostu ucieczki, wyjazd na plażę to zawsze świetny pomysł. Od najsłynniejszych plaż w Europie, po piaszczyste plaże Tajlandii i Hawajów – oto 100 najlepszych plaż na świecie

– możemy przeczytać w opisie rankingu The 100 Best Beaches in The World, który klasyfikuje najlepsze plaże na świecie. 

Zobacz wideo
“Fuj”, “To smutne”. Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

Plaża w Sopocie w rankingu najpiękniejszych na świecie

Słuszne okazuje się przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie,  ponieważ w rankingu najpiękniejszych plaż znalazło się miejsce dla polskiego wybrzeża, które często jest niedoceniane przez Polaków. Wyróżniona została sopocka plaża, która znalazła się na 94. pozycji, pomiędzy bajeczną Red Frog Beach w Panamie a zjawiskową Praia Marinha w Portugalii. Nasza chluba została doceniona za drobny złoty piasek, długą historię i sprzyjające warunki dla dzikich zwierząt. Wspomniano także o przyjaznych łabędziach, które przez lata oswoiły się z ludźmi i na stałe się zadomowiły. 

Sopocka plaża zyskała swoją popularność za czasów cesarstwa niemieckiego. Wynika to głównie z faktu, że oficerowie marynarki wojennej, którzy stacjonowali w pobliżu, często przychodzili tam, aby odpocząć

– czytamy w krótkim opisie autorów.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze wyróżnienie sopockiej plaży. Już w 2018 roku została wymieniona w podobnym rankingu. Było to zestawienie “Top 50 City Beaches”, które zostało przygotowane przez 1200 ekspertów branży turystycznej – dziennikarzy, blogerów i pracowników agencji turystycznych, którzy wybrali i sklasyfikowali w sumie 400. najlepszych plaż miejskich na świecie. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMojang zmienił concept art z Minecraft: The Wild Update, fani wyśmiewają sytuację
Następny artykułNie żyje Tadeusz Gołębiewski, założyciel sieci hoteli