Chelsea Londyn pokonała Everton FC 2-0 (1-0) w ramach 27. kolejki Premier League. Był to 11. mecz londyńskiej drużyny pod rządami trenera Thomasa Tuchela – żadnego z nich nie przegrała, a aż dziewięciokrotnie udało się jej zachować czyste konto.

27. kolejka Anglia – Premier League
2021-03-08 19:00 | Stadion: Stamford Bridge | Arbiter: David Coote
Chelsea Londyn
DO PRZERWY  1-0
B. Godfrey 31′ (samob.)
Jorginho 65′

Zagrożenie pod bramką gości udało się “The Blues” stworzyć po raz pierwszy po rzucie rożnym w 16. minucie. Piłka wstrzelona przez Reece’a Jamesa została co prawda wybita główką przez Masona Holgate’a, ale wprost na zamachującego się na strzał z woleja Jorginho. Jego strzał przeleciał minimalnie obok dalszego słupka.

W 31. minucie szczęście opuściło Everton. Po akcji przeprowadzonej lewą flanką przez Marcosa Alonso i Keia Havertza, piłkę do własnej siatki zapakował Ben Godfrey. Statystyki potwierdzają wyjątkowego pecha Evertonu do samobójów. W historii występów w Premier League tego klubu był to ich już 53. “swojak”. Nikt nie pakował futbolówki we własnej bramce równie często.

STATYSTYKI

Posiadanie piłki
Strzały na bramkę
Rzuty rożne

Po zmianie stron Chelsea dwukrotnie była bliska podwyższenia. W 51. minucie Alonso wykonywał rzut wolny i niewiele zabrakło, by umieścił piłkę w okienku bramki, ładną interwencją wykazał się wtedy Jordan Pickford. Kilka minut później futbolówka znalazła się w bramce, ale jak ustalono, uderzając piłkę Havertz korzystał z ręki, co wychwycił VAR.

Havertz był aktywny i szukał podań w polu karnym, piłki do niego dostarczane rodziły nadzieje na kolejne trafienia. Tak było w 64. minucie, gdy Niemiec ruszył za dograniem w pole karne, a z nóg ściął go próbujący ratować sytuację golkiper Evertonu. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który na gola na 2-0 zamienił Jorginho.

W ostatniej fazie spotkania londyńska drużyna mogła jeszcze podwyższyć przewagę, ale dwukrotnie z ostrego kąta w sytuacji sam na sam, w bramkarza strzelił Timo Werner. Zwycięstwo pozwoliło Chelsea umocnić się na czwartej pozycji, powiększając przewagę nad piątym Evertonem do czterech punktów.