A A+ A++

Ks. Piotr Zając, który w latach 2008-2015 pracował jako wikariusz w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, został mianowany przez biskupa Andrzeja Jeża notariuszem Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.

Wyświęcony został w 2005 roku, na pierwszą parafię trafił do Książnic, po trzech latach rozpoczął posługiwanie w Dębicy jako jeden z pomocników ks. Józefa Dobosza. To w naszym mieście spędził niemal połowę dotychczasowego kapłańskiego życia.

Tuż przed odejściem z parafii MB w Dębicy 23 maja w czasie parafiady współorganizował na stadionie MKS-u Turniej Piłki Nożnej Ziemi Dębickiej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zagrało w nim jedenaście drużyn. Jak mówił wtedy głównym powodem organizacji zawodów było upamiętnienie lektora Bartka, który zginął w wypadku samochodowym niedaleko kościoła.

Ks. Piotr Zając dał się też poznać z bardziej ekstremalnej strony. Dwa miesiące wcześniej był bowiem przewodnikiem podczas pierwszej w Dębicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej uczestnikom towarzyszył na 32-kilometrowej trasie spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Gumniska, Braciejową, Małą i Stasiówkę aż do Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej.

W okręgu dębickim, czyli dekanatach Dębica-Wschód, Dębica-Zachód, Pilzno i Pustków-Osiedle odpowiadał również za duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo.

Po zakończeniu posługi w Dębicy, pochodzący z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu ks. Piotr Zając został przeniesiony przez bp. Andrzeja Jeża do parafii Wniebowzięcia NMP w Jasieniu. Tam poza obowiązkami wikariusza pełni też rolę duszpasterza młodzieży.

Czytaj też:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułSensacja biologiczna w Krasiczynie. ,,Żelazna żaba”, czyli żółw błotny
Następny artykułMasz sprawę w urzędzie? Czekaj przed