Stal Mielec wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. W sobotnie popołudnie podopieczni Adama Majewskiego mierzyli się we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem i zremisowali 1:1. Trener drużyny z Podkarpacia pochwalił swoich zawodników za szybkie odrobienie strat i skomentował decyzję sędziego, która była na korzyść jego ekipy. – Szczęście w końcu nam dopisało.

Pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli gospodarze za sprawą Erika Exposito w siódmej minucie. Na odpowiedź Stali Mielec nie musieliśmy długo czekać, gdyż zaledwie trzy minuty później Rauno Sappinen zdobył swojego pierwszego gola dla drużyny z Podkarpacia, doprowadzając do wyrównania.

Może zacznę od dwóch pozytywów. Pierwszy jest taki, że zdobyliśmy punkt. Przyjechaliśmy po zwycięstwo, ale z przebiegu meczu możemy być zadowoleni z tego remisu. Myślę, że to sprawiedliwy wynik. Drugi pozytyw jest taki, że w końcu gola zdobył Rauno Sappinen i mam nadzieję, że będzie to początek serii i w kolejnych meczach też będzie trafiał do siatki. Na pewno szkoda, że tak szybko straciliśmy gola – zaczął Majewski.

– Było widać dużo nerwowości w naszych poczynaniach w pierwszych minutach, ale szacun dla moich zawodników, że tak szybko się podnieśli. Później mecz się mógł różnie potoczyć. Mieliśmy szansę w samej końcówce i pewnie, gdybyśmy ją wykorzystali, to zdobylibyśmy trzy punkty. Ale swoją świetną okazję miał też Śląsk. Reasumując – cieszymy się z remisu, który jest wynikiem sprawiedliwym – dodał.

Największą kontrowersją tego spotkania jest sytuacja z dziesiątej minuty. Piłka wyszła całym obwodem poza boisko. Żaden z sędziów tego nie zauważył. Gra toczyła się dalej. Chwilę później Stal Mielec miała rzut rożny, po którym padł gol na 1:1.

–  Co do sytuacji, po której zdobyliśmy gola. Jeżeli rzeczywiście tak było, że piłka opuściła boisko i nie powinniśmy mieć rzutu rożnego, to powiem tylko tyle, że szczęście w końcu nam dopisało – skomentował Majewski.

W rundzie wiosennej Stal Mielec zdobyła tylko trzy punkty w ośmiu spotkaniach, co przekłada się na trzy remisy i pięć porażek. Drużyna z Podkarpacia zajmuje obecnie 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punnktów.