A A+ A++

Ogłoszenie naboru do RFRD to kolejna w ostatnich dniach, po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę przepisów o pierwszeństwie pieszych już w momencie dochodzenia do przejścia, dobra informacja dla tych najmniej chronionych uczestników ruchu. Fundusz to część nowego programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021 – 2024.

Bezpieczniej mają się czuć przede wszystkim piesi na wsi i w małych miejscowościach

Wysokość dotacji na te zadania w województwie pomorskim wyniesie  24 304 786,80 zł. Podział środków pomiędzy zadania powiatowe i gminne wygląda następująco: 

•    wnioski powiatowe 35 proc. łącznej kwoty – 8 506 675,38 zł

•    wnioski gminne 65 proc. łącznej kwoty – 15 798 111,42 zł

Poziom dofinansowania wynosić będzie od 50 do 80 proc. kosztów realizacji danego zadania (przebudowy /budowy jednego przejścia dla pieszych) jednakże nie więcej niż 200 000 zł.

Wnioski oceniane będą przez komisję powołaną przez Wojewodę Pomorskiego w następujących kryteriach:

  • Liczbę zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji) w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych z udziałem pieszych za trzy pełne lata poprzedzające rok złożenia wniosku (dane uzyskane od Policji lub potwierdzone przez Policję).
  • Liczbę osób zabitych lub rannych w wyniku zdarzeń drogowych w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych z udziałem pieszych za trzy pełne lata poprzedzające rok złożenia wniosku (dane uzyskane od Policji lub potwierdzone przez Policję).
  • Lokalizację przejścia dla pieszych względem obiektów, w których prowadzona jest działalność o charakterze publicznym lub działalność gospodarcza (placówki oświatowe, handlowe, ochrony zdrowia, opiekuńcze, kultury, sportu, rekreacji i wypoczynku, urzędy itp.) lub względem przystanków publicznego transportu zbiorowego.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„365 dni” z szansą na anty-Oscara. A nawet sześć
Następny artykułJak zawodowo zbudować odporność. Kongres Dobrych Praktyk