A A+ A++

Najpierw zauważył kobietę na trawniku, która straciła przytomność, później zadzwonił na numer alarmowy a po przyjeździe patrolu policji pomógł mundurowym w ten sposób, że nakierowywał jadącą karetkę we właściwe miejsce. Gdyby nie On, 49-latka mogłaby umrzeć. Jakub ma 11 lat i udowodnił, że wcale nie trzeba mieć nadprzyrodzonych sił, aby zostać super bohaterem!

Kuba bawiąc się z rówieśnikami na osiedlu Przylesie w Lubinie, zauważył osuwającą się kobietę na trawnik. Natychmiast wykręcił numer alarmowy 112 i powiadomił dyspozytora o tym co się dzieje, dokładnie określając miejsce w którym się znajduje.

Już po chwili na miejsce dotarli policjanci z I Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji lubińskiej komendy, którzy przystąpili do udzielania pomocy 49-letniej pokrzywdzonej. Mundurowi nie wyczuwali w ogóle pulsu, dlatego sierż. szt. Piotr Tryba przez krótką chwilę prowadził reanimacje kobiety, co doprowadziło do ponownego bicia serca kobiety. Asp. Ewelina Rosiak zajęła się udrażnianiem dróg oddechowych.

Jakub widząc jak policjanci udzielają pierwszej pomocy i słysząc nadjeżdżającą na sygnałach karetkę pogotowia, wyszedł do drogi i naprowadzał ambulans we właściwe miejsce tak, aby ten znalazł się przy nieprzytomnej jak najszybciej.

Te skoordynowane działania doprowadziły niewątpliwie do uratowania życia kobiety.

Obok takiego zachowania młodego człowieka nie można było przejść obojętnie.

Wczoraj o godz. 13:00 w Komendant Powiatowy Policji w Lubinie insp. dr Joanna Cichla zaprosiła chłopca z rodzicami i interweniującymi policjantami do siebie. Kuba otrzymał Dyplom w dowód uznania za swoja postawę oraz gadżety policyjne w tym maskotkę „Komisarza Lwa” oraz statuetkę „Przyjaciel Policji”. Na ręce rodziców: Anny i Łukasza Wojciechowicz trafił list gratulacyjny za sposób wychowawczy syna. Tutaj warto wspomnieć, że tata Jakuba pracuje w Wydziale Dochodzeniowo- Śledczym tutejszej jednostki Policji, co tym bardziej napawa nas dumą!

Insp. dr Joanna Cichla wyróżniła również nagrodą m.in. pieniężną interweniujących dzielnicowych podkreślając, że tych dwoje policjantów już nie po raz pierwszy ratuje czyjeś życie udowadniając ile są warci. Sierż. szt. Piotr Tryba został już w przeszłości odznaczony medalem podkom. Andrzeja Struja, zaś asp. Ewelina Rosiak była już wielokrotnie nagradzana za udzielanie pomocy innym.

Źródło: Policja Lubin

FOT. POLICJA LUBIN

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBurzliwa dyskusja o sytuacji w sosnowieckim Szpitalu Miejskim. “Czy lekarz ma tak samo płacone za pracę i odpoczynek?”
Następny artykułPodkarpacie pominięte w nowej wersji CPK. „Powrót do Polski A i B” (VIDEO)