A A+ A++

#AkcjaSuperEdukacja

Jaką szkołę wybrać? Gdzie rozwijać swoje pasje i zainteresowanie? Jak dobrze ulokować swój czas i potencjał? Która szkoła jest dla mnie? Czy warto wybrać szkołę branżową?

To zapewne tylko nieliczne z pytań, które pojawiają się w głowach ósmoklasistów… Mamy nadzieję, że pomożemy znaleźć odpowiedzi przynajmniej na niektóre z nich.

W szerokim wachlarzu oferty edukacyjnej Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II znajdują się zawody z różnych branż zawodowych, w tym rzemieślniczych. Absolwent Szkoły Podstawowej może wybierać w zawodach przemysłu mody, mechanicznych, elektroenergetycznych, budowlanych, usługowo-handlowych, spedycyjnych oraz motoryzacyjnych.

Oferta kształcenia na nowy rok szkolny powstała w oparciu o wnikliwą analizę potrzeb lokalnego rynku pracy, oczekiwania pracodawców, z którymi współpracujemy oraz zapotrzebowanie na fachowców w zawodach, które prezentujemy.

Na podstawie zestawienia Busines Centre Club, prestiżowej i największej w kraju organizacji zrzeszającej pracodawców, wśród 24 najbardziej pożądanych zawodów znajdują się m.in. elektrycy i elektrycy budowlani, lakiernicy, mechanicy maszyn i samochodowi, ślusarze, ekspedienci, kasjerzy, magazynierzy. To zawody, które znajdziesz w naszej ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021.

Kształcenie w branżowej szkole I stopnia trwa trzy lata i prowadzone jest w obrębie jednej kwalifikacji zawodowej. Zajęcia lekcyjne odbywają się przez trzy dni w szkole, a zajęcia praktyczne przez kolejne dwa dni w szkolnych pracowniach zawodowych lub bezpośrednio u pracodawcy w oparciu o umowę młodocianego pracownika lub umowę między szkołą a zakładem pracy. Po zakończeniu nauki uczeń przystępuje do końcowego egzaminu czeladniczego lub organizowanego przez OKE w Jaworznie.

Kształcimy w klasach profilowanych oraz klasach wielozawodowych. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych szkoła branżowa zapewnia także zdobycie doświadczenia, którego coraz częściej oczekują przyszli pracodawcy. Absolwent szkoły branżowej I stopnia ma konkretny zawód, dlatego może podjąć pracę lub kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia (2 lata) i uzyskać drugą kwalifikację na poziomie technika. Dodatkowo absolwent uzyskuje wykształcenie średnie branżowe i może przystąpić do matury.

Szkoła Branżowa to nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i pasji, zapewnienia sobie solidnej ścieżki zawodowej, ale to także miejsce, gdzie można rozwinąć tzw. kompetencje miękkie, biorąc udział w projektach zagranicznych i krajowych, w licznych akcjach społecznych i inicjatywach, wolontariacie itp.

Współpracujemy z wieloma instytucjami i organizacjami, aby rozwijać aktywność obywatelską uczniów oraz zachęcać ich do wspólnego działania i uczenia się. Ważne jest dla nas, aby młodzi ludzie uzyskiwali wsparcie i pomoc w realizacji swoich celów i zamierzeń. Od lat wdrażamy te idee zgodnie z naszą dewizą: „Z Sympatią, Otwartością i Zaangażowaniem”.

Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz nauczyć się, jak zostać cenionym fachowcem poszukiwanym na rynku pracy i z uśmiechem witać każdy szkolny dzień, to zdecydowanie WYBIERZ NAS!!! Wybierz dobry zawód z gwarancją zatrudnienia. Szkoła Branżowa to dobra droga, nie wahaj się nią podążyć! Czekamy właśnie na Ciebie! Zawód, praca, matura – to wszystko jest możliwe w szkole branżowej. Wybierz swoją ścieżkę kariery!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.zsoiz.szkolnastrona.pl oraz profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/ZSZ2ZSOIZ/

https://www.facebook.com/cios.gazetkaszkolna

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszej szkoły:

https://drive.google.com/file/d/1e8ZNkZmmE9lkzh7fZH8onFQaU4PED5Ig/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Bx02cyFchKV9FSlYy0tDqsYHIK7YWNIb/view?usp=sharing

Pełna oferta siemianowickiej edukacji na stronie http://www.superedukacja.siemianowice.pl/

autor: Zespół Promocyjny ZSOiZ

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDotacja na widowisko
Następny artykułKatowice oberwały mocno po kieszeni. Tną inwestycje, obcinają Budżet Obywatelski