Minionej niedzieli, 2 lutego, w Ełku odbyły się mecze ostatniej w rundzie eliminacyjnej, siódmej kolejki rozgrywek III wojewódzkiej ligi młodziczek. Zawodniczki Wilczka Wilkowo zajęły w nim pierwsze miejsce i awansowały do baraży o II ligę.

W turnieju wzięły udział zespoły Salos Ełk, MOSiR Kętrzyn i Wilczek Wilkowo. W pierwszym meczu drużyna Wilczka, dzięki bardzo dobrej zagrywce szybko objęła przewagę i wygrała 2:0 (25:11, 25:15). W drugim spotkaniu, z Salosem, dziewczęta z Wilkowa prowadziły wyrównaną walkę i dopiero w końcówce udało im się zdobyć decydujące punkty, wygrywając set 25:23.

– Drugi set był już zdecydowanie inny. Dziewczęta, niesione emocjami zwycięstwa, wyraźnie zdominowały Salos i wygrały drugi set 25:13 i cały mecz 2:0 – relacjonuje Edward Szudzich, trener zawodniczek z Wilkowa.

W meczu o drugie miejsce rywalizowały zespoły z Kętrzyna i Ełku. Faworytem była drużyna z Ełku i zgodnie z oczekiwaniami wygrała mecz 2:0. Taki układ turnieju doprowadził do ustalenia grup barażowych. Wilczek Wilkowo zakwalifikował się do barażu, który wyłoni drużyny walczące o miejsca 5-7 tegorocznych rozgrywek.

– Aby zakwalifikować się do tej grupy, należy wśród trzech zespołów zająć minimum drugie miejsce – tłumaczy regulaminowe zawiłości Edward Szudzich.

W barażach dziewczęta z Wilkowa zmierzą się z Chemikiem Olsztyn i ponownie z Salosem Ełk. Mecze odbędą się w najbliższą niedzielę, 9 lutego, w Wilkowie. Początek o godzinie 11.00. red