Wyjątkowo cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze oświęcimskiego Kadeta. Podopieczni Wojciecha Porębskiego wygrali na wyjeździe z MKS Gorlice 61:98, dzięki czemu zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

„Wygrana na trudnym, gorlickim parkiecie zawsze cieszy. Jeżeli jest to zwycięstwo dające możliwość gry w mistrzostwach Polski cieszy podwójnie” – nie kryje trener koszykarzy Kadeta, Wojciech Porębski.

Oświęcimianie znakomicie „weszli” w to spotkanie. Pierwsza kwarta wygrana 16:27 pozwoliła gościom kontrolować wydarzenia na boisku. W drugiej odsłonie Kadet rozkręcił się na dobre i przed przerwą prowadził już 24:61. Pierwsza połowa udowodniła, że drużyna Kadeta bardzo dobrze radzi sobie zarówno w ataku, jak i w obronie.

„Dawno nie widziałem swojego zespołu tak zdyscyplinowanego taktycznie. Niestety w drugiej kwarcie gubimy koncentrację, zaczynamy się denerwować i popełniać niewymuszone błędy. Mimo słabszej gry, wygrywamy trzecią ćwiartkę 13:15. Ostatnią odsłonę rozpoczynamy piorunująco. Przez pierwsze 5 minut wygrywamy 4:18 i wynik na tablicy świetlnej pokazywał rezultat 41:94″ – mówi Wojciech Porębski.

Później na boisku zameldowali się zmiennicy, którzy dopiero zbierają niezbędne doświadczenie boiskowe. Lekcja koszykówki okazała się wyjątkowo sroga, bo ostatnią partię gorliczanie wygrali 20:4.

„To pokazuje, że przed nami ciągle sporo pracy na treningach. Podsumowując mecz chciałbym jednak pogratulować swoim podopiecznym wygranej i awansu do rozgrywek ogólnokrajowych” – zakończył Wojciech Porębski.