A A+ A++

– W związku ze śmiercią żołnierza 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, będącej skutkiem działania nieustalonego migranta, dalsze czynności procesowe prowadzone będą w kierunku przestępstwa zabójstwa, a nie jego usiłowania – poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba. 

Wcześniej informował on, że do końca czerwca planowane jest uzyskanie opinii lekarskiej w oparciu o całokształt dokumentacji medycznej i o badania sekcyjne.

Śmierć żołnierza na granicy. Zwrot w sprawie

Skiba podkreślił, że trwa analiza dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego m.in. dokumentacji lekarskiej i badań sekcyjnych, które były przeprowadzone w piątek. 

– Nie można wykluczyć, że w ciągu najbliższych dni będzie podjęta decyzja o zmianie kwalifikacji prawnej tego czynu – zaznaczył prok. Skiba. Sprawca nie został zatrzymany. 

Zobacz również:

Informacja o zajściu na granicy polsko-białoruskiej dotarła do mediów we wtorek 28 maja. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek przekazał, że żołnierz został ranny podczas “próby powstrzymania przekraczających granicę” migrantów. Do incydentu doszło na odcinku w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie). 

Granica polski-białoruska. Mateusz Sitek odznaczony

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło te doniesienia, informując, że już na miejscu rannemu została udzielona pomoc, po czym żołnierz trafił do szpitala w Hajnówce. Stwierdzono wówczas, że jego życie nie było zagrożone. Jednak już kolejnego dnia wiceszef MON Cezary Tomczyk przekazał niepokojące wieści. Lekarze określili stan rannego żołnierza jako ciężki. Niezbędna była operacja. Stwierdzono wprost, że wojskowy “walczy o życie”.  

Szer. Mateusz Sitek zmarł w czwartek. “Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy, zmarł ugodzony nożem żołnierz 1. Brygady Pancernej” – powiadomiło wówczas na Facebooku Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

“Uroczyste pożegnanie śp. szer. Mateusza Sitka odbędzie się w 12 czerwca o godz. 11” – poinformowała w piątek 1. Warszawska Brygada Pancerna. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Kościele pw. Świętej Anny w miejscowości Nowy Lubiel. Zmarły żołnierz został pośmiertnie odznaczony “Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”. 

Zobacz również:

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Brudziński o eurowyborach: Nie byli w stanie nas znokautować. Trzymamy gardę/RMF24.pl/RMF … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo trzeci głosujący w Częstochowie wskazał na Borysa Budkę
Następny artykułEko Edukacja w Karskach