A A+ A++
fot. OleksSH / Shutterstock

Związkowa Alternatywa krytycznie ocenia politykę zatrudnienia w Telewizji Polskiej, Polsacie i TVN. Zapowiedziała, że złoży wniosek o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 

“Dominującą formą zatrudnienia w największych mediach działających na polskim rynku są umowy B2B, które są zawierane nawet wtedy, gdy w sposób oczywisty są spełnione wszystkie kryteria pracy etatowej. Związkowa Alternatywa krytycznie ocenia omijanie art. 22 Kodeksu pracy przez duże koncerny telewizyjne. Na tym obszarze szczególnie media publiczne powinny stanowić przykład wzorcowego przestrzegania prawy pracy. Tymczasem z naszych informacji wynika, że w Telewizji Polskiej na masową skalę ma miejsce omijanie umów etatowych i podpisywanie kontraktów B2B”, podaje Związkowa Alternatywa na swojej stronie internetowej. 

Organizacja informuje również, że w TVN na masową skalę trwa niestandardowe zatrudnienie podczas gdy spełnione są wszystkie przesłanki, aby zaistniał stosunek pracy. 

Pracownicy mediów zgłaszają się do Związkowej Alternatywy, jednak na razie obawiają się oficjalnie działać, ponieważ mogłoby to dla nich oznaczać utratę zatrudnienia. Związek chce założyć w TVN, TVP i Polsacie komórki organizacyjne i zapewnić ochronę liderom. 

“W najbliższych tygodniach zgłosimy też wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy, aby została przeprowadzona całościowa kontrola warunków pracy we wszystkich największych stacjach telewizyjnych działających w Polsce, a odnośnie sytuacji w TVP będziemy domagać się interwencji od nadzorującego media publiczne, Piotra Glińskiego”, podaje Związkowa Alternatywa. 

WS

Źródło:
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSetne urodziny mieszkanki Gminy Lubartów
Następny artykułCoraz większe problemy zakopiańskiej młodzieży