A A+ A++

„Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” – to tytuł konkursu ogłoszonego przez ZUS w ramach realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i szkół wyższych. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich , do założenia takiego konta i korzystania z niego online.

Prace można przygotować w zależności od wieku i poziomu szkoły, w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika/materiał multimedialny. Prace można wykonać indywidualnie lub zbiorowo.

Konto w banku jest bezpieczne i wygodne. Korzystanie z internetu i bankowości elektronicznej nie jest wcale takie trudne. Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Jeśli seniorom pomogą go wykonać młodsi, zachęcając ich do korzystania z bankowości elektronicznej, to będzie to piękny przykład współpracy międzypokoleniowej. Dzięki temu przed seniorami otworzą się nowe możliwości, tj, zakupy przez internet, możliwość opłaty rachunków bez wychodzenia z domu, elektroniczny kontakt z urzędami. Trzymając pieniądze na koncie, emeryci, nie staną się ofiarami oszustów, którzy często podszywając się pod pracowników administracji, lub różnych instytucji okradają emerytów z gotówki – mówi Monika Kiełczyńska, Regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 29 października br., natomiast same prace należy przekazać do ZUS do 10 grudnia 2021 r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej zus.pl/konkursbzb oraz u Koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji w każdym oddziale ZUS w całej Polsce (kontakty do Koordynatorów dostępne na wspomnianej stronie).

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieoficjalnie: Znamy treść projektu rezolucji przeciwko Polsce. W taki sposób PE chce ukarać nasz kraj
Następny artykułBiblia na przestrzeni wieków. Ekspozycja w Szubińskim Domu Kultury