A A+ A++


Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres 2024/2025. W Małopolsce rodzice i opiekunowie złożyli przeszło 204 tys. wniosków.

Jeśli rodzic nie chce mieć przerwy w wypłacie świadczenia wychowawczego, musi złożyć prawidłowy wniosek na nowy okres do 30 kwietnia. Wtedy ZUS wypłaci pierwsze pieniądze do końca czerwca.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Wniosek można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo przez bankowość elektroniczną.

Wniosek o 800+ w aplikacji mZUS

Wniosek o 800+ najwygodniej złożyć przez mZUS. Darmowa aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Należy ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Aplikacja mZUS przyspiesza wypełnienie wniosku. Jeśli ZUS wcześniej już przyznał świadczenie, to wniosek na nowy okres zostanie automatycznie uzupełniony wcześniejszymi danymi. W razie potrzeby klient możne je edytować. Podobnie jak na PUE, jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, to w kreatorze wniosku rodzic może pobrać ich dane (m.in. PESEL, data urodzenia) automatycznie.

Oddział ZUS Liczba wniosków o 800+
Kraków 88 632
Nowy Sącz 46 447
Chrzanów 37 841
Tarnów 31 108
nadesłała Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na [email protected] Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrawo.pl: Polacy w większości nie znają znaczenia alarmów ostrzegawczych
Następny artykułAbp Gądecki: praca stała się drogą uświęcenia św. Józefa