A A+ A++

Na konta rodziców i opiekunów wpłynęło już niemal 725 mln zł w ramach programu Dobry Start. Wsparcie to dotychczas otrzymało 3 mln dzieci, które od września rozpoczną nowy rok szkolny.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę pierwszych świadczeń z programu Dobry Start już pod koniec lipca. Do tej pory wsparcie trafiło do rodziców i opiekunów 3 mln dzieci. ZUS wypłacił świadczenia w łącznej kwocie 725 mln zł.

Do ZUS wpłynęło 2,3 mln elektronicznych wniosków o świadczenie z programu Dobry Start. Co czwarty wniosek został złożony za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

„Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawie realizuje program Dobry start. Przy jego wdrażaniu skorzystaliśmy z naszego doświadczenia. Dlatego przy obsłudze świadczenia postawiliśmy na elektronizację i automatyzację. I to się bardzo dobrze sprawdza” – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Osoby, które najwcześniej złożyły wnioski, właśnie otrzymują wypłatę świadczenia. Jeśli ktoś złoży wniosek do końca sierpnia, to pieniądze otrzyma do końca września.

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać do 30 listopada, wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStary Zdrój: Syn stanął w obronie matki. Nie żyje 29-latek ugodzony nożem
Następny artykułAktywiści apelują: Atom to kwestia racji stanu, konieczne przyspieszenie projektu [KOMENTARZ]