A A+ A++

Do kradzieży doszło 2 sierpnia 2020 roku około godziny 13:00. Ferrari 488 Spider stało przykryte plandeką na ternie Ośrodka Wypoczynkowego w Mielnie. Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona kilka godzin później, gdy pracownicy ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji.

Wideo: zuchwała kradzież ferrari w Mielnie

  

Tropem złodziei ruszyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. Cała trójka została tymczasowo aresztowana i usłyszała zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Wyrok za zbrodnię w Debrznie. Mąż skazany za zabicie 21-letniej Angeliki

Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym Ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione Ferrari opuściło Polskę.

Policja Koszalin

Zatrzymano troje podejrzanych

Do zatrzymań doszło w połowie sierpnia, miały miejsce na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw. Z uwagi na wcześniejsze ustalenia koszalińskich kryminalnych zatrzymanie jednego z mężczyzn realizowali policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie.

Policja przyznaje, że w ustaleniu sprawców pomogła jej aktywna postawa właściciela ferrari, internautów, świadków oraz mediów.

!!! SKRADZIONO !!! W dniu dzisiejszym w Mielnie zostało skradzione bardzo charakterystyczne zielone Ferrari 488 Spider,…

Opublikowany przez Car Spotting Zachodniopomorskie Niedziela, 2 sierpnia 2020

W zajmowanych przez podejrzanych pomieszczeniach jak również w samochodach, którymi się poruszali, policjanci ujawnili narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina. Sąd zdecydował o ich tymczasowym areszcie. Policja nadal szuka charakterystycznego ferrari. 

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…

ml/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Ludzie i bogowie”, czyli polskie “Bękarty wojny”. Jak działa fenomen seriali historycznych w TVP?
Następny artykułPolicja Ostrów Wlkp.: Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani