A A+ A++

Co prawda żubr europejski nie jest stałym elementem fauny Biebrzańskiego Parku Narodowego, to można go czasami spotkać na łąkach lub w lasach.

REKLAMA

Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której można zaobserwować niewielkie grupy lub pojedyncze osobniki migrujące w poszukiwaniu nowych terytoriów.

„Tak jak ten młody samiec, który w ostatnich miesiącach regularnie odwiedza kompleks lasu Trzyrzeczki” – czytamy na Facebooku Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Uroczysko Trzyrzeczki to duży, zwarty teren leśny w basenie północnym parku. Zajmuje ono powierzchnię 500 ha. Na szczególną uwagę zasługują tu naturalnego pochodzenia zbiorowiska leśne – grądy. Zajmują one żyzne siedliska. Głównymi gatunkami lasotwórczymi są tutaj dąb i świerk, a domieszkę tworzą sosna, olcha, grab i osika. Ich wiek waha się pomiędzy 60 a 120 lat. Na Trzyrzeczkach rosną też wiekowe dęby czy jesiony, mające po 200 i więcej lat. Innymi ciekawymi zbiorowiskami roślinnymi, które można spotkać w Obwodzie Ochronnym Trzyrzeczki są: brzeziny moczarowe, utworzone głównie z brzozy omszonej, olsy, gdzie dominuje olcha oraz bory bagienne, w których drzewostan stanowią rachityczne sosny – czytamy na stronie biebrza.org.pl.

opr. (orj)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSiemens przystępuje do Semiconductor Education Alliance
Następny artykułSzykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach