A A+ A++

Za rozbój odpowie 41-letni mieszkaniec Ostródy, który w sylwestrowy wieczór napadł na stację paliw na terenie miasta. Napastnik miał ze sobą rewolwer miotający kule gumowe i groził nim pracownikom oraz klientowi stacji. Sprawca bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany przez patrol policji. (poniżej film)

W niedzielę 31 grudnia około godziny 20:30 do jednej ze stacji paliw w Ostródzie wszedł mężczyzna po czym wyciągnął rewolwer i oddał strzał w kierunku lady grożąc przy tym pracownikom stacji.

Dodatkowo zwrócił się do będącego wewnątrz klienta by niezwłocznie opuścił miejsce napadu celując w jego kierunku rewolwer. Następnie sprawca usiłował z kasy zabrać nieokreśloną sumę pieniędzy. Nie potrafił jednak pokonać urządzeń zabezpieczających dlatego z hali sprzedażowej dokonał zaboru mienia w postaci pluszowej zabawki po czym wyszedł z obiektu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pracownicy stacji natychmiast po wtargnięciu mężczyzny opuścili rejon kas udając się na zewnątrz przejściem służbowym.

O zdarzeniu w między czasie poinformowali operatora numeru alarmowego 112. Jeszcze w trakcie dokonywania zgłoszenia pracownicy stacji zaalarmowali policjantów wjeżdżających podjazdem w celu tankowania radiowozu. Policjanci przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa podjęli interwencję wobec napastnika. Dokonali jego obezwładnienia i zabezpieczyli przedmiotowy rewolwer. Okazał się on rewolwerem miotającym kule gumowe przy wykorzystaniu zasilania nabojem CO2. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie. 41-latek w chwili popełnienia czynu był nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Do sprawy został zabezpieczony także monitoring ze stacji, który zarejestrował całe zdarzenie.

Wczoraj 1 stycznia ostródzianin usłyszał dwa zarzuty tj. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zmuszania osoby do określonego zachowania.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od 3 do nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj policjanci wraz z prokuratorem wnioskują o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu w stosunku do podejrzanego.

Poniżej video z monitoringu.

Źródło: KPP Ostróda

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCórka Czyża nie straciła pracy w TVP. Prezenter “19:30” reaguje na zarzuty
Następny artykuł„Blisko i Daleko”. Wystawa zdjęć Anny Werner w bibliotece [FOTO]