Niezwykłe emocje towarzyszyły obu meczom półfinałowych Mistrzostw Polski Młodzików. Zakończyły się po dogrywce.

W finale zagrają gospodarze turnieju i Niedźwiadki z Sanoka

Pierwsi o prawo walki o złoto walczyli zawodnicy UKH Unia i MKS Sokoły Toruń. Mecz był emocjonujący i miał wiele zwrotów akcji. Po trzech tercjach było 5:5. Gole dla gospodarzy zawodów strzelili Adrian Płonka, Roman Shoferovskyi, Illia Baida, Danylo Baida (dwie) a dla ich rywali Rafał, Podborny (trzy) i Kacper Ziarkowski. Przynajmniej drugie miejsce w Polsce UKU Unii zapewnił Igor Kukla, który zdobył bramkę w dogrywce.

Dogrywka była również potrzebna w drugim półfinale

W nim Niedźwiadki wygrały z JKH GKS Jastrzębie 3:2 (bramki: Maciej Czopor, Kacper Rocki i Sebastian Burczyk dla Niedźwiadków, Jakub Szczęśniak oraz Łukasz Misiak dla JKH GKS).

Finał miał się odbyć w niedzielę, ale szyki organizatorom pokrzyżowało rozporządzenie Rady Ministrów. Udało się im przyśpieszyć półfinały o jeden dzień, ale na ostateczne rozstrzygnięcia uczestnicy będą musieli poczekać.

Stosowny komunikat w tej sprawie wydał PZHL

,,W związku z publikacją Rozporządzenia Rady Ministrów, Polski Związek Hokej na Lodzie zmuszony jest przerwać po piątkowym dniu prowadzony w Sanoku turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów oraz prowadzony w Oświęcimiu turniej o Mistrzostwo Polski Młodzików.

Kolejne decyzje związku odnośnie tych rozgrywek zostaną podjęte wkrótce.”