A A+ A++

„Forbes” szacuje, że majątek Benjamina de Rothschilda w chwili śmierci wynosił 1,4 mld dol., a jego lwią część stanowił właśnie Edmond de Rothschild Holding SA, który ma udziały w bankach we Francji i Szwajcarii oraz jest właścicielem wielu restauracji i hoteli. Do grupy i jej spółek zależnych należą (lub grupa ma w nich udziały) także winnice w Argentynie, Nowej Zelandii, RPA, Hiszpanii i Francji. W sierpniu 2019 roku rodzina Rothschildów skonsolidowała swoje udziały w grupie i wykupiła innych akcjonariuszy.

Edmond de Rothschild Holding SA opisał Benjamina jako przedsiębiorcę wizjonera, który „pasjonował się finansami, dużymi prędkościami, żeglarstwem i samochodami”. Grupa Edmond de Rothschild została założona w 1953 roku przez Edmonda Adolphe de Rothschilda (ojca Benjamina) i zarządza aktywami o wartości 190 mld dol., zatrudniając 2,6 tys. osób w 32 miastach na całym świecie. Siedziba jest w Genewie w Szwajcarii.

Benjamin a cały klan Rothschildów

Benjamin de Rothschild był potomkiem Jamesa de Rothschilda należącego do francuskiej gałęzi rodziny Rothschildów i jednego z pięciu rozrzuconych na początku XIX wieku po Europie braci, których ojcem był Mayer Amschel. Pozostali stworzyli klany w Anglii, Austrii oraz we Włoszech (w Neapolu). Niemiecka linia we Frankfurcie, gdzie zaczynał założyciel całego rodu, wygasła wraz ze śmiercią ostatniego z braci, który nie miał potomków. Rothschildowie, w tym Benjamin, dostali prawo posługiwania się dziedzicznym tytułem barona, który został im nadany przez władcę Austrii i cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego Franciszka I w 1822 roku.

Według dwutomowej historii „The House of Rothschild” autorstwa Niala Fergusona James de Rothschild był zdolnym i często zrzędliwym najmłodszym członkiem klanu. Przeprowadził paryskie biuro przez burzliwe lata po okresie napoleońskim i nadążał za osławionym Nathanem Rothschildem, który prowadził rodzinny biznes w Londynie z sukcesami i na którym oparła się negatywna reputacja rodziny. James de Rothschild był naturalnym następcą Nathana jako głowa całej rodziny, gdy ten ostatni zmarł w 1836 roku.

Bankowość prywatna i konflikt w rodzinie

Jednak dopiero w 1953 roku Edmond Adolphe de Rothschild, prawnuk Jamesa de Rothschilda, stworzył bankowe imperium, które znamy współcześnie jako Edmond de Rothschild. Ta część rodzinnego biznesu jest zupełnie inna … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚmierć rozdzieliła 96-letnie bliźniaczki. Tylko jedna z nich pokonała koronawirusa
Następny artykułDziś 75. urodziny Davida Lyncha. To lista 10 ulubionych filmów reżysera