We wtorek w Bobrowie odbył się wielki finał rozgrywek rocznika 2011 w piłce ręcznej dziewcząt. Szczypiornistki MLUKS Orlik Kcynia, uzyskały awans do Final Four Kujawsko-Pomorskiej Ligi Piłki Ręcznej po wygraniu wszystkich 4 turniejów eliminacyjnych. Liderki grupy B na starcie z zawodniczkami ze Strzelna, Brodnicy i Bobrowa, zameldowały się z kompletem zwycięstw oraz punktów. Do Kcyni powróciły późnym wieczorem ze złotymi medalami na szyi.

Wielki finał to zawsze wielkie emocje. Nie inaczej było w Bobrowie. Cztery najlepsze w województwie zespoły MKS Brodnica, UKS Mata Strzelno, UKS Bobry Bobrowo i MLUKS Orlik Kcynia, rywalizowały o medale.

W półfinałach rozegrano następujące spotkania:

UKS Bobry Bobrowo – UKS Mata Strzelno, mecz zakończył się wynikiem 10-12

MLUKS Orlik DAXMEDIA Kcynia – MKS Brodnica, wynik 11-10

W meczu o 3 miejsce dziewczęta z MKS Brodnica pokonały UKS Bobry Bobrowo 16-10.

– W finale nasze dziewczęta pokonały zawodniczki UKS Mata Strzelno 7-4 i zostały mistrzyniami województwa rocznika 2011 – poinformował trener Bartek Łyszczarz – Zagraliśmy bardzo dobry turniej finałowy. Byliśmy bardzo skoncentrowani. Ostatnie treningi były mocne, ale też pracowaliśmy nad sferą psychiczną. W tym sezonie rocznik 2011 rozegrał 22 spotkania ligowe i wszystkie wygrał. Jesteśmy dumni z dziewcząt – dodał.

Skład: Samanta Baranienko (br), Maja Olejniczak (br), Amelia Witczak, Maja Kosmatka, Inez Mrówka, Judyta Jackowska, Klaudia Marks, Julia Majda, Matylda Smolińska, Klara Szczepańska, Julia Burzyńska, Julia Czechowska, Lena Olędzka, Marcelina Grabarska.

Rozgrywki ligowe klubu, finansowane są ze środków budżetowych gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1 sport, jak również przy wsparciu sponsorów.