Reprezentacja Dolnego Śląska zwyciężyła w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozegrana została w Dziwnowie. W składzie naszej kadry wojewódzkiej było aż sześciu zawodników Siódemki Huras Legnica oraz jeden z UKS Dziewiątka Legnica. MVP turnieju finałowego został Kamil Skiba.

Finał tegorocznej edycji OOM w piłce ręcznej chłopców rozegrany został w Dziwnowie. W turnieju wystąpiło osiem reprezentacji wojewódzkich, które przedarły się przez marcowe eliminacje.

Kadra Dolnego Śląska prowadzona przez trenera Macieja Łazora z Dzierżoniowa, sięgnęła po złoty medal w efektownym stylu, odnosząc komplet zwycięstw. W grupie nasza drużyna wygrała 30:16 ze Śląskiem, 28:16 z Mazowszem i 31:27 z Małopolską. W półfinale rozgromiła 46:18 województwo świętokrzyskie, a w finale rozprawiła się z Wielkopolską wygrywając 38:20. Brązowy medal OOM przypadł Mazowszu.

Tytuł MVP turnieju otrzymał skrzydłowy Siódemki Huras Legnica Kamil Skiba! Złote medale wywalczyli ponadto: Wojciech Zemła, Dawid Kiedrzyński, Patryk Mieleszczenko, Patryk Wita, Aleks Kruszelnicki oraz Wojciech Czarnecki z UKS Dziewiątka Legnica.

Złotą drużynę Dolnego Śląska tworzyli ponadto: Jakub Mitek, Kacper Maksymowicz, Konrad Anioł, Maksymilian Ruszaj, Dawid Czerwiński (ŚKPR Świdnica), Wiktor Majrowski, Maciej Kozłowski (Żagiew Dzierżoniów) i Mikołaj Piotrowski (Chrobry Głogów).