A A+ A++

Rok 2023 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu należał do nich: „Kot w butach. Ostatnie życzenie” (ponad 14 tys. widzów), „Barbie” (9245 widzów) i “Chłopi” (9237 widzów). To filmy, które odnotowały najwyższą frekwencję w zamojskim kinie. W rankingu 10 najpopularniejszych tytułów znalazły się także: „Psi Patrol. Wielki film” (6828 widzów), „Avatar: Istota wody” (6580), „Uwierz w Mikołaja” (4859), „Super Mario Bros. Film” (4754), „Oppenheimer” (4723), „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” (4705) oraz „Szybcy i wściekli 10” (3783). Filmowych hitów nie brakowało. Podsumowując frekwencyjnie miniony rok, zamojskie kino odwiedziło ponad 191 tys. widzów.

CKF Stylowy to nie tylko gorące premiery filmowe ale również wydarzenia edukacyjne i popularyzujące filmy o szczególnych walorach artystycznych. W minionym roku zamojskie kino przystąpiło do ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Program realizowany jest na wszystkich poziomach nauczania szkolnego i cieszy się dużą popularnością. W 2023 roku zrealizowane zostały przez CKF Stylowy trzy ważne wydarzenia filmowe. W marcu odbyły się 27. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. W sierpniu, zorganizowany wspólnie z TVP Historia i Miastem Zamość, 11. Zamojski Festiwal Filmowy “Spotkania z historią”. W listopadzie, CKF Stylowy na 11. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”. Promocja Polskiego Filmu zaprosiło znanych i lubianych twórców filmowych: Dorotę Stalińską, Artura Barcisia i Łukasza Maciejewskiego.

W 2023 roku CKF Stylowy przeprowadziło kompleksowy remont sali kinowej. Modernizacja objęła wymianę foteli, wykładziny oraz przebudowę widowni i oświetlenia. W sali nr 1 został zamontowany nowy srebrny ekran, który daje gwarancję jasnego obrazu i znacznie poprawia jakość projekcji filmowych. Modernizacja została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nadchodzący 2024 rok zapowiada się przebojowo! Już w styczniu na ekranach: „Akademia Pana Kleksa” – magiczna opowieść, na której wychowały się całe pokolenia Polaków, „Piep*zyć Mickiewicza” czyli szkolna rewolucja z Dawidem Ogrodnikiem w roli ekscentrycznego belfra oraz „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” – kolejny rozdział kultowej, komediowej serii. W lutym w repertuarze: „Sami Swoi. Początek” – czyli sentymentalna, porywająca i pełną humoru podróż na Kresy oraz „Czerwone maki” – pierwszy polski film fabularny o bitwie pod Monte Cassino. W lutym na ekranach CKF Stylowy opera Pucciniego „Turandot”. Będzie to retransmisja z Paryskiej Opery Narodowej. W marcu „Diuna: część 2” – kolejna cześć wielkiego widowiska na podstawie słynnej powieści Franka Herberta oraz „Kung Fu Panda 4” – przezabawna animacja ze studia DreamWorks Animation, w której powraca ulubiony mistrz kung fu – Panda PO.

Początek 2024 roku to także otwarcie nowej sali kinowej w budynku Akademii Zamojskiej. Sala przeznaczona będzie do prowadzenia szerokich działań z zakresu edukacji filmowej. Znajdzie się w niej miejsce na projekcje klubu filmowego, kino seniora, programy edukacyjne dla szkół oraz projekcje ogólnopolskich replik festiwalowych i przeglądów filmowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułПольша назвала условия отмены запрета на ввоз зерна из Украины
Następny artykułВ Киеве из-за российской ракеты погибла профессор Людмила Шевцова