A A+ A++

Zdaniem Prokuratora Generalnego wyrok i zasądzone zadośćuczynienie jest niesprawiedliwie, ponieważ nie rekompensuje krzywd doznanych przez rodzinę poległego w walce patrioty. W skardze podkreślono też, że zadośćuczynienie powinno odzwierciedlać rzeczywiście doznaną krzywdę i ma na celu wyrównanie straty poniesionej przez członków rodziny zmarłego.

W sprawie tej chodzi przypadek listonosza, który w początku lat 50. ub. w. współpracował z niepodległościowym Ruchem Oporu Armii Krajowej przekazując informację o lokalnych oddziałach Urzędu Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej. W związku ze swoją patriotyczną działalnością listonosz musiał się ukrywać. W połowie 1953 r. UB zorganizował zasadzkę na członków podziemia, w której listonosz został postrzelony, a wkrótce zmarł.

zobacz także:

Zastrzelony został uznany przez władze państwowe za bandytę walczącego z sowieckim ustrojem. Jego rodzina pozostała bez środków do życia; matce z czwórką dzieci nie przyznano żadnej renty ani odszkodowania. Władze uniemożliwiły też kobiecie podjęcie pracy.

W końcu lat 90. dwie córki listonosza złożyły wniosek o zasądzenie 172 tys. zł i 196 tys. zł odszkodowania i zadośćuczyni … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Kędzierzynie-Koźlu ruszyła zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego
Następny artykułFacebook z zakupem za ok. 400 000 000$