A A+ A++

“Rewelacyjny wynik Suwerennej Polski! Na naszych kandydatów na listach PiS oddało swój głos aż 575 261 osób! Dziękujemy za zaufanie!” – napisała Suwerenna Polska na swoim oficjalnym profilu na X.  

Na wpis zagregował Zbigniew Ziobro, dziękując wyborcom za każdy oddany na partię głos. 

“Historyczny wynik”. Zbigniew Ziobro skomentował wyniki PKW do PE

“Zaufało nam, Suwerennej Polsce, ponad pół miliona Polaków! Dziękuję za każdy Wasz głos. Nasi europosłowie, Patryk Jaki – który uzyskał najlepszy historyczny wynik z drugiego miejsca, i Jacek Ozdoba – z mandatem uzyskanym z piątego miejsca, to odważni i twardzi zawodnicy. Będą w Brukseli bronić Polski suwerennej i bezpiecznej” – napisał w mediach społecznościowych. 

Ziobro podziękował także tym, którzy nie otrzymali mandatów do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał jednak, że poparcie, które uzyskali jest “wielkim zobowiązaniem”

Zobacz również:

“Polacy chcą, abyśmy stali na straży naszej wolnej Ojczyzny. Nie zawiedziemy!” – dodał. 

Suwerenna Polska w PE. Jaki i Ozdoba pojadą do Brukseli

Wśród 20 osób z list Prawa i Sprawiedliwości zakwalifikowanych do Parlamentu Europejskiego znalazło się dwóch przedstawicieli Suwerennej Polski. Wśród nich jest były radny Warszawy Jacek Ozdoba, który startował z numerem 5 z okręgu numer 5, obejmującego m.in. Toruń. Bitwę w tym okręgu zakończył z mandatem europosła, zdobywając 7,56 proc. głosów.  

Z kolei Patryk Jaki startował z numerem 2 z okręgu 11, obejmującego woj. śląskie. Zdobył on także drugie miejsce w skali kraju na liście PiS. “Melduję 267 tys. głosów. Najwyższy wynik w historii 3RP z drugiego miejsca i drugi wynik na prawicy w Polsce (Więcej premier Beata Szydło – 285 tys.). Chciałem bardzo podziękować wszystkim, którzy mi zaufali oraz sztabowi i ludziom, którzy ciężko w tej kampanii pracowali” – napisał w mediach społecznościowych.  

Zobacz również:

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Brudziński o eurowyborach: Nie byli w stanie nas znokautować. Trzymamy gardę/RMF24.pl/RMF … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozporządzenie w sprawie strefy buforowej wejdzie w życie w czwartek
Następny artykułPrezydent wskazał na polityków. “Mam nadzieję, że przeproszą i żałują”