A A+ A++

Zielony teren na Sikorniku nie zostanie sprzedany i będzie służył mieszkańcom. To decyzja prezydent Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Chodzi o sąsiadujący z SP nr 41 i zabudową mieszkaniową zieleniec przy ul. Kormoranów 25, z opuszczonym od 2 lat parterowym budynkiem handlowo-usługowym, który decyzją poprzednich władz Gliwic trafił do sprzedaży w drugiej połowie marca tego roku. To już pewne – zielony teren pozostanie do dyspozycji gliwiczan.

Sprawa dotyczy dwóch działek przy ul. Kormoranów o łącznej powierzchni 1461 m2. To jedna z wielu przestrzeni przewidzianych przez dawnych projektantów Sikornika, mających zapewnić mieszkańcom okolicznych bloków odpowiednie doświetlenie mieszkań, oddech i bliskość zieleni, a zarazem dostęp do tak potrzebnych na co dzień, drobnych usług. Stojący na działce nr 649 niewielki budynek handlowy do czerwca 2022 roku był dzierżawiony pod działalność sklepu spożywczego. Po bezskutecznie przeprowadzonym przetargu nieograniczonym na wysokość czynszu, obiekt wiosną tego roku został wystawiony na sprzedaż.

Zamiar sprzedaży wywołał obawy części mieszkańców Sikornika, dostrzegających zagrożenie w ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zgodnie z jego zapisami działki znajdują się na terenie istniejących usług i drobnej wytwórczości, którego przeznaczeniem uzupełniającym może być budownictwo mieszkaniowe (dopuszczone wyłącznie w budynkach usługowych). Pojawiły się głosy, że działki zostaną wykupione i zabudowane przez prywatnego dewelopera.

Obecne władze Gliwic postanowiły przyjrzeć się sprawie.

Zapadła decyzja o wycofaniu działek ze sprzedaży.

Teraz urzędnicy przygotują optymalne plany ich zagospodarowania.

Wkrótce natomiast kreatorem i inicjatorem tego typu zmian w przestrzeni Gliwic ma być miejski urbanista. Powołanie takiej osoby zapowiedziała Katarzyna Kuczyńska-Budka i właśnie trwa nabór.

info: UM Gliwice

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpektakl taneczny „Wir” w plenerze! [ZDJĘCIA]
Następny artykułMedialna histeria odwróciła wyniki wyborcze we Francji