A A+ A++

Iwona Piekut, która od 30 lat prowadzi w Zielonce firmę gastronomiczną, odebrała z tej okazji gratulacje i życzenia dalszych sukcesów od Burmistrza i Sekretarz Miasta.

Pani Iwona prowadzi obecnie firmę kateringową, która dostarcza obiady do placówek oświatowych. Zatrudnia dwie kucharki i wspólnie przygotowują średnio 120 posiłków dziennie. W jadłospisie króluje tradycyjna, polska kuchnia – Dzieci bardzo lubią takie dania, ale i tak najbardziej smakują im naleśniki, leniwe czy pierogi. Wszystko oczywiście przygotowujemy same – mówi Przedsiębiorczyni.

Miłość do gotowania towarzyszyła Jej od zawsze. Po maturze ukończyła kurs kierowników gastronomii, a następnie zdobywała doświadczenie w stołówkach hotelowych. Przez pewien czas prowadziła dużą stołówkę na kempingu przy ul. Grochowskiej w Warszawie. Prowadziła ją przez 17 lat.

To były wspaniałe czasy – wspomina. – Przyjeżdżało wielu turystów, sportowców, wycieczki szkolne. Ciągle coś się działo, od maja do października ruch w stołówce był non stop.

Gdy zlikwidowano kemping, Pani Iwona przekierowała swoją działalność na katering szkolny. Już od 14 lat dostarcza obiady do tej samej szkoły podstawowej. Sama dba o zakupy spożywcze, zawsze wybierając najświeższe i najlepszej jakości produkty.

– Wykarmiłam już kilka roczników uczniów od I klasy do końca szkoły . To dla mnie duża satysfakcja. – mówi Iwona Piekut

Z okazji okrągłego jubileuszu, Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski i Sekretarz Miasta Renata Jóźwiak, wręczając dyplom uznania i bukiet kwiatów,  złożyli Przedsiębiorczyni serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajnowsza technologia dla pacjentów z niedosłuchem obecna już na Śląsku
Następny artykułNowy zakaz dla rodziców? O rodzinny urlop może być trudniej