A A+ A++

Plener malarski, klasyczna muzyka na żywo, kino pod gwiazdami i koncert atrystyki z Majorki – na ten ciepły, wakacyjny weekend przygotowano atrakcje artystyczne z najwyższej półki.

 Piątek 5 lipca, godz. 21:00 
 Kino Letnie dla dorosłych 
Miejski Park Dębinki

Już dzisiaj wieczorem zapraszamy na pierwszy z trzech, zaplanowanych na wakacje, seansów filmowych w parku pod gwiazdami. Zobaczymy komedię pt. „Niedobrani”, którą mieszkańcy Zielonki wybrali w głosowaniu internetowym na Facebooku OKiS.

Fred Flarsky (Seth Rogen) to zaniedbany, fajtłapowaty facet przed czterdziestką. Jest dziennikarzem politycznym, który dla ważnych tematów ryzykuje życie, ale niewyparzony język utrudnia mu karierę. Z kolei piękna i taktowna Charlotte Field (Charlize Theron) to Sekretarz Stanu i być może wkrótce pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wbrew radom współpracowników daje Fredowi posadę autora jej przemówień…

Wstęp wolny. 

 Niedziela 7 lipca, godz. 10:00-14:00 
 Plener malarski „Rytmy Dębińskie” 
Miejski Park Dębinki, zbiórka przy Urzędzie Miasta

Zapraszamy do wyjątkowej malarskiej przygody, podczas której odkryjemy piękno przyrody i naszego miasta! Warsztaty poprowadzi utalentowany i uznany malarz Andrzej S. Grabowski, dzieląc się swoją wiedzą i technikami. Zapraszamy zarówno osoby z doświadczeniem malarskim, jak i te stawiające pierwsze kroki. Plener będzie doskonałą okazją do rozwoju artystycznego, zgłębienia tajemnic malarstwa, a także sposobem na miłe spędzenie czasu w otoczeniu przyrody. Techniki: ołówek, techniki wodne (akwarela, akryl)

Udział w plenerze jest bezpłatny. Organizator zapewnia stanowisko pracy oraz podkłady malarskie. Ołówki, farby i pędzle należy posiadać we własnym zakresie.

Obowiązują zapisy poprzez mail [email protected], wystarczy podać imię i nazwisko uczestnika. Wiek uczestników: od 15 lat

 Niedziela 7 lipca, godz. 11:00 
 Muzyczne Śniadanie na Trawie 
Miejski Park Dębinki

W upalne niedzielne przedpołudnie zapraszamy Państwa na wspólne śniadanie w cieniu naszych dębów, przy miłych dla ucha, relaksujących dźwiękach muzyki na żywo. Na scenie w Dębinkach wystąpi zespół Bogna Band, który zabierze nas w muzyczną podróż do świata muzyki filmowej. Usłyszymy wiele pięknych utworów, stanowiących motyw przewodni popularnych filmów polskich i zagranicznych.

Będziemy częstować Państwa kawą i herbatą, a na stoisku lokalnej cukierni będzie można zakupić słodkie i słone przekąski śniadaniowe. Zachęcamy również do przyniesienia własnych koszy piknikowych z wiktuałami śniadaniowymi. Będą rozstawione leżaki, ale warto zabrać swój koc piknikowy.

Wstęp wolny

 Niedziela 7 lipca, godz. 15.30 
 Warsztaty mozaiki 
Kolejowa 11

Zapraszamy na trzecie już spotkanie warsztatów mozaiki – przełożone z ubiegłego tygodnia. Podczas spotkania kontynuować będziemy układanie mozaiki, która ozdobi murek przed budynkiem Kolejowej 11. Zapewniamy profesjonalne narzędzia i materiały potrzebne do stworzenia mozaiki.

Warsztaty poprowadzi Paulina Garbiec, doświadczona artystki mozaiki. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, bez względu na poziom doświadczenia – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników mozaiki. Spotkanie potrwa od 2 do 3 godzin, w zależności od dynamiki grupy.

Koszt udziału – 10 zł (dla nowych uczestników)

Bilety dostępne TUTAJ

 Niedziela 7 lipca, godz. 20.00 
 Koncert MDMAR 
Ogródek Kolejowej 11

Zapraszamy do ogrodu Kolejowej 11 na muzyczne spotkanie z artystką z Majorki.
MDMAR to pseudonim artystyczny Marii del Mar. Artystka śpiewa po angielsku piosenki w stylu folkowo-popowym, które wyróżniają się silną osobowością i fascynującym brzmieniem.

Obowiązują darmowe wejściówki dostępne TUTAJ

 Strzeżone kąpielisko Glinianki 

Przez całe wakacje, codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00 działa bezpłatne strzeżone kąpielisko. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadzone badania wykazały, że jakość wody w stawach gliniankowych jest aktualnie bardzo dobra. Zapraszamy do korzystania z kąpieliska. Pamiętajcie o zachowaniu zdrowego rozsądku i przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uważajcie na siebie i innych. Wspólnie dbajmy o czystość, aby dla wszystkich było to miejsce prawdziwego odpoczynku i relaksu.

Wstęp wolny – informują organizatorzy

 

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy zakaz dla rodziców? O rodzinny urlop może być trudniej
Następny artykułЛітва забараняе карыстацца на сваёй тэрыторыі прычэпамі і паўпрычэпамі, зарэгістраванымі ў Беларусі