W miniony weekend na Jeziorze Porajskim zostały rozegrane XI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie KACPER-SAILOR. Bardzo dobre starty odnotowali rybniccy sportowcy.

W klasach ILCA 4 oraz ILCA 6 regaty miały rangę Mistrzostw Śląska. Zawodnicy trenera Jacek Błaszczyk z TS Kuźnia Rybnik w swoich klasach wywalczyli:

Optimist chłopców gr. A: 2 miejsce – Piotr Harnasz, 3 miejsce – Grzegorz Górecki

Optimist chłopców gr. B: 1 miejsce – Samuel Bac- Cardenas

Optimist dziewcząt gr. B do lat 9: 3 miejsce – Julia Badaczewska

Optimist chłopców gr. B do lat 9: 2 miejsce – Jakub Nowak, 3 miejsce – Mikołaj Borek

We wszystkich klasach komisji udało się rozegrać komplet wyścigów przy stabilnym wietrze. W regatach TS Kuźnia Rybnik reprezentowały grupy regatowe: ILCA, OPTIMIST oraz Szkółka OPTIMIST.