A A+ A++

To jak zapis zbrodni, której dokonała “czarna dziura”. NASA przedstawiła wyniki śledztwa przeprowadzonego za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. “Czarna dziura” zbliżyła się do gwiazdy, rozciągnęła ją i całkowicie pochłonęła. W kosmosie pozostał jedynie ślad w postaci efektownego pączka w kształcie kółka z dziurką w środku.

Na początku stycznia NASA ujawniła szczegóły jednego z najciekawszych śledztw dotyczących zbrodni w kosmosie sprzed kilku miesięcy. Chodzi o makabryczne pochłonięcie gwiazdy przez najbardziej zagadkowy twór we wszechświecie, czyli tzw. “czarną dziurę”. Zostało ono nazwane skrótem AT2022dsb.

Na ślad tego wydarzenia wpadli naukowcy z NASA przeglądając dane zebrane przez sieć naziemnych teleskopów ASAS-SN, które poszukują przede wszystkim tzw. supernowych. Rozerwana gwiazda okazała się jednak wystarczająco jasna, aby zainteresować astronomów z NASA. Dokładną spektroskopię zmasakrowania gwiazdy przez czarną dziurę w ultrafiolecie udało się stworzyć dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Hubble’a. Stało się to bardzo daleko od naszej Ziemi, gdy … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNeurochirurgia w Radomiu wznowi przyjęcia od lutego
Następny artykułWOŚP zagra już w tę niedzielę